Urządzamy męską dziuplę, czyli jak stworzyć przestrzeń, do której kobietom wstęp wzbroniony?
Każdy mężczyzna potrzebuje swojego azylu, miejsca gdzie może spotkać się z kumplami, do którego kobiety mają „wstęp wzbroniony”. No może czasem mogą wejść, aby przynieść coś do jedzenia. Czasem jest to strych, innym razem piwnica, a jeszcze innym razem garaż wykorzystany do własnych potrzeb. Zatem jak stworzyć prawdziwie męską przestrzeń?
Po pierwsze: o wykończeniu ścian słów kilka
Tworząc męską strefę trzeba podobnie jak w przypadku innych pomieszczeń zadbać o wykończenie. Zatem na ściany koniecznie trzeba wybrać trwałe i niebrudzące materiały, zwłaszcza jeśli w tym miejscu odbywać się będą partyjki pokera, brydża czy billarda w otoczeniu dymu tytoniowego. Zatem najlepiej zdecydować się na nieporowate i nienasiąkliwe materiały. Można wybrać oczywiście kamień, który mimo porowatości jednak zapewnia dość dużą odporność na zabrudzenia. Zatem wapienie czy łupki mogą się sprawdzić. Zwłaszcza, jeśli to szczególne męskie miejsce znajduje się w piwnicy czy garażu w bryle domu takie rozwiązanie doskonale się sprawdzi. Można postawić również na gres, a właściwie spieki kwarcowe, jednak tu trzeba liczyć się ze sporymi kosztami. Można postawić również na surowość czyli cegłę lub płytkę klinkierową albo beton dekoracyjny na ścianach.
Po drugie: podłogi bezpieczne i użyteczne
W męskiej przestrzeni musi znaleźć się także wygodna i antypoślizgowa podłoga. Do jej wykończenia można wybrać płytki techniczne. Ten rodzaj gresu charakteryzuje się zwiększoną grubością i doskonale nadaje zarówno do garażu, jak i piwnicy użytkowej. Techniczne płytki są nienasiąkliwe, zatem sprzątanie nie będzie stanowiło problemu. Zamiast gresu można zdecydować się na panele lvt, w tym przypadku montaż będzie banalny dzięki specjalnemu systemowi click click. Jeśli w miejscu, gdzie znajduje się „męska dziupla” jest także garaż, najlepiej zdecydować się na stonowany szary kolor podłogi, na której brud jest mniej widoczny. NA podłogę można wybrać również klinkier, który jest uniwersalny podobnie jak gres. Takie rozwiązanie sprawdzi się przy tworzeniu wnętrza dla graczy billarda czy miłośników rzutek.
Po trzecie: elementy, które muszą znaleźć się w męskiej przestrzeniach
Czy w męskim azylu powinny znaleźć się meble? A i owszem, a ich rodzaj zależny jest w dużej mierze od charakteru przestrzeni i tego czy znajduje się tam również warsztat albo garaż. Na pewno przyda się blat roboczy, a także półki do przechowywania narzędzi. Można również wybrać składane krzesła i stolik, które będzie się rozkładało w razie potrzeby. Oczywiście tworząc wnętrze przeznaczone tylko do spotkań można bardziej zaszaleć pod względem aranżacyjnym. Jeśli miejsca w piwnicy czy strychu jest sporo. Można wstawić tam ławkę piwną albo tapicerowaną ławę i stół drewniany tworząc coś w rodzaju boksu, które można zobaczyć w klubach. W takim wnętrzu powinien znaleźć się także kredens i witryna. To tu można przechowywać alkohole i szkło. Warto ustawić również stojak na wina, a obok niego może stać destylat do alkoholu. Jeśli chce się grać w brydża lub pokera, warto zadbać o kwadratowy stół, który najlepiej się sprawdzi. Oczywiście pokój może mieć zupełnie inny charakter. Na środku może stanąć stół do billarda a przed nim sofa. Na ścianie można zamontować duży projektor albo telewizor, dzięki temu oglądanie meczu z kumplami będzie przyjemniejsze i nie będziesz musiał już hamować się ze swoją radością, dzikimi okrzykami czy inwektywami kierowanymi w stronę gorzej spisujących się zawodników.
Po czwarte: O czym jeszcze warto pamiętać?
Oczywiście zapewne wszystkich wyżej wymienionych elementów w męskim pokoju się nie zmieści, gdyż metraż jest ograniczony. Zatem warto pomyśleć, na czym najbardziej Ci zależy. Warto wcześniej wykonać projekt, z założeniem gdzie znajdą się poszczególne meble. W końcu męska przestrzeń musi być w pełni ergonomiczna. Na ścianie można powiesić także tarczę na rzutki, a na suficie zainstalować bokserski worek.
Warto pamiętać o dodatkowym wyposażeniu. Możesz zaopatrzyć się w plakat „męska strefa” czy „kobietom wstęp wzbroniony”, choć to trochę szowinistyczne, to jednak każdy potrzebuje swojej przestrzeni, wszak Ty prawdopodobnie musiałeś oddać prawie całą garderobę. Zatem należy Ci się coś w zamian…