Najlepiej sprzedające się mieszkania w Lublinie?

Najlepiej sprzedające się mieszkania w Lublinie?

Lublin jest miastem wojewódzkim, gdzie ceny nieruchomości są przystępne dla kupujących, zwłaszcza w porównaniu z cenami z Warszawy czy z Trójmiasta. Jakie mieszkania na sprzedaż są najbardziej poszukiwane na tamtejszym rynku nieruchomości?

Gdzie zamieszkać w Lublinie?

Istnieje wiele ciekawych dzielnic, w których można zamieszkać w Lublinie. Sprzedaż mieszkań w tym mieście najlepiej rozwija się m.in. na Węglinie. To dzielnica położona w niewielkiej odległości od Śródmieścia, a jednak jest tu cicho i spokojnie. W pobliżu są ważne tereny sportowe i rekreacyjne, które skłaniają wiele osób do zakupu mieszkania w tej okolicy. Lublin ma też i inne, ciekawe oraz bezpieczne dzielnice, takie jak: Czechów Północny, Czuby Południowe i Północne, Kalinowszczyzna czy Rury, które warte są uwagi przy rozważaniu zakupu nieruchomości. Na Węglinie swoje mieszkania na sprzedaż w Lublinie ma w ofercie deweloper Orion – http://orion.lublin.pl/.

Mieszkania na sprzedaż w Lublinie – jakich ofert jest najwięcej?

W jednym z serwisów specjalizującym się w ogłoszeniach nieruchomości dostępnych jest ponad 2,5 tys. mieszkań na sprzedaż w Lublinie. Są to zarówno mieszkania nowe, jak i używane, pochodzące z rynku wtórnego i tych jest nieco więcej. Nowe mieszkania na sprzedaż w Lublinie prezentują przekrój różnego rodzaju powierzchni nieruchomości mieszkalnych – od niewielkich, dwupokojowych mieszkań, do apartamentów mogących liczyć sobie ponad 100 mkw powierzchni.

Średnia cena mieszkania w Lublinie na sprzedaż wynosi ponad 5,5 tys. zł. Nieco mniej niż 100 ofert dotyczy największych mieszkań, w których jest co najmniej 5 pokoi. Czteropokojowych nieruchomości w Lublinie na sprzedaż jest blisko 450, a 3-pokojowych – ponad 1000. Nieco mniej, bo około 750 jest wystawionych na sprzedaż mieszkań 2-pokojowych. Kawalerki, podobnie jak mieszkania 5-pokojowe i większe są sprzedawane w Lublinie najrzadziej.

Kupujący mieszkania w Lublinie największym zainteresowaniem darzą te o średniej powierzchni, od 45 do 55 metrów kwadratowych. Rodziny kupują mieszkania 2 i 3-pokojowe. Klienci są różni i to od ich indywidualnych potrzeb zależy, jakie mieszkanie znajdzie nabywcę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *