: Trying to access array offset on value of type bool in on line
Notice/home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php105
Drewniane domki letniskowe

Drewniane domki letniskowe

Domki letniskowe można zbudować na wiele sposobów. Decydując się na wykonanie ich z drewna, możemy być spokojni o ich trwałość, urokliwość i radość z każdej chwili w nich spędzonej.

Ponadczasowe drewno

Już od setek lat ludzie używają drewna do budowania. Zapewnia ono, sprzyjający lepszemu wypoczynkowi, specyficzny mikroklimat w każdym wnętrzu. W letniskowych domkach drewnianych, zimą jest bardzo przytulnie, zaś latem orzeźwiająco chłodno. Wszystko to za sprawą tego, że drewno bardzo dobrze zatrzymuje w środku pomieszczenia wytworzone ciepło. Drewno jest materiałem, który „zapamiętuje” bieżące parametry cieplne i nie przyjmuje ciepła od razu po jego dostarczeniu.

Idealne na wakacje

Wypoczynek w drewnianym domku letniskowym będzie w 100% skuteczny. Rodziny z dziećmi będą mieć przestrzeń wyłącznie dla siebie, a pociechy nie będą musiały ograniczać swojej aktywności i niespożytkowanej energii. W domku letniskowym istnieje możliwość korzystania z wszystkich, typowych dla zwykłych mieszkań, udogodnień. Jest to takie małe mieszkanko, w którym mamy w zasadzie wszystko. Jeśli odpowiednio wcześnie zaplanujemy sobie urlop i dopniemy go na ostatni guzik, możemy być pewni, że pobyt w drewnianym domku letniskowym będzie wyjątkowo udany, wygodny, a co równie istotne – tani.

Funkcjonalność i estetyka

Wbrew wielu pogłoskom o tym, że znacznie trwalszy jest dom murowany, należy obalić tę tezę. Drewno jest bardzo solidnym tworzywem, a długowiekowa tradycja funkcjonalnego i estetycznego budownictwa potwierdza to, poprzez wykonywanie licznych cudownych letniskowych domków. Współczesna technologia jest bardzo zaawansowana, a dzięki używaniu coraz lepszych preparatów ochronnych, możliwe stało się pielęgnowanie drewnianych obiektów.

Ekonomiczność

Ogrzanie drewnianego domku letniskowego jest niezwykle proste i tanie. Szczególnie znaczenie ma to w przypadku domków, z których korzystają turyści przez cały rok. Domki z drewna mają też to do siebie, że naturalnie potrafią optymalizować poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Nadmiar wilgoci jest „pochłaniany” przez drewno i „przenoszony” na zewnątrz. Przez to w domkach letniskowych wykonanych z drewna znacznie trudniej o zawilgocenie.

A co z budową?

Budowa domku letniskowego z drewna jest znacznie prostsza, niż w przypadku domku murowanego. Ułatwienie zaczyna się już na samym początku budowy. Fundamenty w drewnianych obiektach mogą przybierać znacznie mniejsze rozmiary. A wszystko za sprawą mniejszej wagi. Wybór projektu domku zależy wyłącznie od gustu i upodobań właściciela. Jeśli natomiast chodzi o późniejsze remonty, w przypadku domku z drewna, ich wykonanie będzie bezproblemowe.

Zalet budowania z drewna jest co niemiara. O ile dobrze je zakonserwujemy i zabezpieczymy przed zimą, możemy być pewni, że wykonane z drewna domki letniskowe posłużą przez długie lata.

Źródło:

1 thought on “Drewniane domki letniskowe

  1. Domki drewniane są śliczne, czy to letniskowe czy takie jednorodzinne. Ale nie oszukujmy się często wychodzą drożej niż te murowane…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *