Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Pomysł na nowoczesną łazienkę

Pomysł na nowoczesną łazienkę

Już w tytule tego artykułu pojawia się wyraz „nowoczesna”.  Cóż on w ogóle może oznaczać w kontekście chęci stworzenia łazienki?

Pionierskość tworzenia

Jesteśmy społeczeństwem innowacyjnym i postępowym. Pragniemy ciągle coś zmieniać i stale się rozwiązać. Liczy się dla nas to, by osiągać zamierzone cele i być stale na bieżąco. My, ludzie XXI wieku, cenimy sobie funkcjonalność i komfort, a wielu z nas chce stworzyć w swoich domach sferę wyłącznie dla siebie. Takim miejscem może być właśnie łazienka. Połączenie intymności z elegancją i wygodą, są elementami niezbędnymi do stworzenia nowoczesnego wnętrza. Jednak jak tego dokonać?

Jak urządzić nowoczesną łazienkę?

Łazienka jest pierwszym miejscem, do którego udajemy się tuz po przebudzeniu i na ogół ostatnim, które odwiedzamy przed snem. Jest pomieszczeniem, od którego sporo się wymaga. Powinna być urządzona tak, by mogła sprostać wszystkim oczekiwaniom, a do tego, w żaden sposób nie odbiegać od powszechnie obowiązujących norm nowoczesności.

„Mniej znaczy więcej”

To podstawowa zasada, którą warto kierować się aranżując swoją nową łazienkę. Monochromatyczne, jednolite barwy, dominujący odcień bieli i szarości, a także stonowane wyposażenie z jednej linii są receptą na sukces. Bardzo ważna jest także kwestia ładu stylistycznego. Dobrze dobrane i przemyślane dodatki wpłyną na efekt końcowy. Warto unikać wystaw zrobionych z różnokolorowych ręczników, ekspozycji z kosmetyków na odsłoniętych pułkach czy wiszących na wieszczkach szlafroków. To na pewno zaburzy ogólną atmosferę. Nowoczesna łazienka ma nas wyciszyć, dać szansę na uporządkowanie myśli, być miejscem kontemplacji.

projekt nowowczesnej łazienki

Styl skandynawski

Bardzo często za przykład nowoczesnej łazienki prezentowane jest jej wykonanie w stylu skandynawskim. Głównymi jego wyznacznikami są, wspomniany już, minimalizm, jasna kolorystyka oraz drewno. Elementy nawiązujący do natury, prostota i ład pozwalają na wprowadzenia harmonii i stworzenie miejsca, w którym możliwe jest złapanie oddechu po całym dniu.

Wanna czy prysznic?

Każdy z podanych wariantów może idealnie wpasować się w styl nowoczesności i zapewne najlepszą opcją byłoby posiadanie obydwu. W przypadku stanięcia przed wyborem „prysznic albo wanna”, warto zastanowi się, co będzie dla nas funkcjonalniejsze i w jaki sposób będziemy z tego korzystać. Jeśli jesteśmy osobami zabieganymi, aktywnymi, lepiej postawić na prysznic. Idealna będzie przeźroczysta, szklana tafla oddzielająca natrysk bez brodzika od pozostałej części łazienki. Z kolei na wannę, zdecydować powinny się osoby mające do dyspozycji większą ilość czasu, ceniące komfort i wygodę. Ciekawa, kształtna, odpowiednio dopasowana, na pewno znajdzie swoje miejsce w nowocześnie zaaranżowanej łazience.

Nowoczesna nie zawsze znaczy droga

Wysokie koszta związane z urządzeniem łazienki uzależnione są głównie od jej metrażu i wyposażenia. średniej wielkości łazienka robiona od podstaw jest możliwa do zrealizowania w kwocie do 20 tysięcy. Jest to górna granica, którą zawsze można minimalizować na poszczególnych etapach prac.

Źródło:

1 thought on “Pomysł na nowoczesną łazienkę

  1. Fajne jest to, że nowoczesne łazienki bazują na ścianach w jednym kolorze. Dzięki temu możemy poeksperymentować z dodatkami lub co jakiś czas robić jakaś metamorfozę ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *