Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Białe kwiaty doniczkowe na balkon

Białe kwiaty doniczkowe na balkon

Biel posiada bardzo szeroką symbolikę. W naszej kulturze utożsamiana jest z czystością i szczerymi zamiarami. Jej widok pomaga w zrelaksowaniu się po męczącym dniu. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na przyozdobienie swojego balkonu kwiatami właśnie w tym kolorze. Dziś podpowiadamy, dlaczego warto się zdecydować na taki wystrój oraz jakie kwiaty najlepiej sprawdzą się w tego typu aranżacjach.

Białe kwiaty na balkonie – kiedy to dobry pomysł?

Białe kwiaty doniczkowe na balkonie to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie lekkość oraz pozytywną symbolikę. Wiele zależy nie tylko od naszych upodobań, ale także od stylu, w jakim utrzymany jest docelowy balkon.

Białe kwiaty doniczkowe to doskonałe rozwiązanie do minimalistycznych przestrzeni, świetnie sprawdzą się także na balkonach urządzonych w romantycznym, francuskim stylu. Wartym uwagi rozwiązaniem jest także umieszczenie białych kwiatów na balkonie w momencie, kiedy częściowo jest on urządzony z elementami czerni. Takie kontrastujące ze sobą elementy nie tylko przyciągną wzrok, ale sprawią, że przebywanie na balkonie będzie bardzo przyjemnym doświadczeniem.

Wybierz zwisające białe kwiaty na balkon, także jeżeli w ich towarzystwie znajdą się kolory takie jak:

  • granat,
  • czerwień,
  • błękit,
  • różne odcienie różu.

Petunia ogrodowa

Jednym z najpopularniejszych kwiatów balkonowych jest petunia. Roślina ta kwitnie od maja do listopada i może osiągnąć nawet trzydzieści pięć centymetrów wysokości. Petunie świetnie sprawdzą się jako zwisające białe kwiaty na balkon – warto sadzić je w wiszących pojemnikach albo umocowanych na poręczach balkonu skrzyniach.

Nie są to kwiaty szczególnie trudne w uprawie, należy jednak pamiętać, że wyjątkowo źle znoszą nawet delikatną suszę, dlatego warunkiem do ich prawidłowego rozwoju jest regularne i codzienne podlewanie. Petunie świetnie czują się w jasnych i słonecznych miejscach, dlatego doskonale sprawdzą się w roli kwiatów balkonowych. Ze względu na szeroką paletę kolorystyczną możemy z łatwością wybrać także inne barwy tych kwiatów, tworzące razem z bielą efektowne kompozycje.

Kwiat do aranżacji balkonu w kolorze białym

Werbena ogrodowa

Nieco mniej popularnym kwiatem balkonowym, który jednak zasługuje na naszą uwagę jest werbena ogrodowa. Roślina ta kwitnie obficie w okresie od kwietnia do października i może osiągnąć nawet pięćdziesiąt centymetrów wysokości. Doskonale czuje się w ciepłych, dobrze nasłonecznionych miejscach, dlatego jako roślina balkonowa sprawdzi się wręcz znakomicie. Werbena ogrodowa świetnie komponuje się z innymi gatunkami roślin. Z powodzeniem może być sadzona w wiszących pojemnikach oraz skrzyniach ulokowanych na poręczach balkonu. Roślina wymaga obfitego podlewania w miesiącach letnich, należy jednak pamiętać o unikaniu zalewania bryły korzeniowej.

Gardenia jaśminowata

Gardenia jaśminowata to przepiękna roślina, która swoimi białymi kwiatami i zniewalającym zapachem umili nam przebywanie na balkonie. W istocie jest to niewielki krzew, który dorasta nawet to metra wysokości. Ze względu na rozmiary warto sadzić ją w dużych donicach z dobrym drenażem.

Gardenia pięknie kwitnie w okresie od maja do września. Warto zaznaczyć, że jest to roślina pokojowa, którą na balkonie warto uprawiać jedynie latem i wczesną jesienią. Nie jest to także odpowiednie rozwiązanie dla początkujących ogrodników. Gardenia jaśminowata jest kwiatem pięknym i okazałym, który wymaga jednak wprawnej ręki i przestrzegania wielu zasad. W zamian jednak odwdzięcza się nieprawdopodobnym efektem, który z pewnością wyróżnia nasz balkon i sprawi, że przebywanie na nim stanie się samą przyjemnością.

Jak widać możemy wybierać spośród wielu gatunków białych kwiatów. W zależności od naszego gustu, a także stopnia doświadczenia możemy w prosty sposób ozdobić nimi swój balkon.

Przeczytaj także inny nasz artykuł i dowiedz się jakie „Wieloletnie białe kwiaty do ogrodu” warto wybrać.

Artykuł napisała:
Magdalena Polena
– copywriterka, dziennikarka, freelancerka.
Na co dzień kolekcjonuje niepotrzebne fakty i wychowuje dwa koty

Źródło:
  • https://www.gardenersworld.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *