: Trying to access array offset on value of type bool in on line
Notice/home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php105
Płyty wielkoformatowe – gdzie sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy!

Płyty wielkoformatowe – gdzie sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy!

Płyty w wielkim formacie to jeden z najważniejszych trendów w aranżacjach wnętrz. To nowoczesna alternatywa dla niewielkich rozmiarów klasycznych kafelków. Zastanawiasz się nad ich wyborem do wykończenia własnego mieszkania? Zobacz, gdzie można je stosować, aby cieszyć się nie tylko ich pięknem, ale także funkcjonalnością.

Płyty wielkoformatowe – czyli jakie?

Płyty wielkoformatowe to kafelki, których co najmniej jeden z boków ma długość 30 cm. Propozycje dostępne na przykład w ofercie https://cerwest.pl/ zaskakują jednak znacznie większymi rozmiarami – 60×60 cm, 60×120 cm, 80×160 cm, 80×240 cm, 120×160 cm i 120×240 cm. Dzięki temu z łatwością można je dopasować do indywidualnych potrzeb. Okładziny mają różne grubości, które wynoszą od 5,5 mm do 9 mm. Płyty wielkoformatowe mogą być montowane zarówno na ścianach, jak i podłogach.

Co wyróżnia płyty wielkoformatowe?

Montaż płyt wielkoformatowych pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni. Dlatego też doskonale sprawdzają się we wnętrzach o niewielkich wymiarach. To materiały wykończeniowe, które cechują się wyjątkową wytrzymałością i trwałością. Zastosowanie nowoczesnych technik produkcji pozwala na wytwarzanie produktów, które są odporne na uderzenia, zarysowania i szorowanie. Decydując się na kafelki dużych formatów, otrzymujesz jednolitą, spójną i gładką przestrzeń. Przy tak dużych wymiarach fugi będą niezauważalne. Dzięki temu pomieszczenie prezentuje się niezwykle elegancko i atrakcyjnie. Płyty wielkoformatowe to materiał, który jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Cechują się ogromną różnorodnością wzorów i kolorów.

Płyty wielkoformatowe – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Płyty wielkoformatowe to materiał wykończeniowy, który pasuje do każdego stylu. Zobacz, w jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej!

Płyty wielkoformatowe w łazience

Płyty wielkoformatowe doskonale odnajdują się w małych i dużych łazienkach. Jeśli zdecydujesz się na wybór kafelków w jasnych odcieniach, skutecznie powiększysz przestrzeń. Pomieszczenie kąpielowe będzie prezentowało się nie tylko nowocześnie, ale także czysto i schludnie. Okładziny XXL pozwolą Ci zaprojektować wnętrze w minimalistycznym, nowoczesnym i loftowym stylu. 

Płyty wielkoformatowe w kuchni

Płyty wielkoformatowe to bardzo ciekawe rozwiązanie do wykończenia kuchni. Możesz je wykorzystać jako powierzchnia stołu, ściana między blatem a szafkami górnymi czy obudowę wyspy kuchennej. Dzięki temu uzyskasz powierzchnię łatwą do utrzymania w czystości i odporną na zarysowania. Kafelki dużych rozmiarów idealnie sprawdzą się także na podłodze.

Płyty wielkoformatowe w salonie

W salonie płyty wielkoformatowe możesz wykorzystać do zaakcentowania ściany za telewizorem czy sofą. Za pomocą stworzysz także ciekawą aranżację strefy kominka. Wybierając kafelki dużych rozmiarów, pamiętaj, by ich design dopasowany był do istniejącej aranżacji. Dzięki temu powstanie spójne lub kontrastowe połączenie, które będzie przykuwało uwagę Twoich gości.

Montaż płyt wielkoformatowych

Płyty wielkoformatowe powinny być nie tylko odpowiednio dobrane, ale także prawidłowo zamontowane. Przed ich układaniem warto zadbać o oczyszczenie, wyrównanie i uzupełnienie braków powierzchni. Niezwykle ważną kwestią jest także zagruntowanie. Podczas montażu kafelków powinieneś pamiętać o doborze właściwego kleju i jego równomiernym rozłożeniu na płytce. Musisz także zadbać o wypełnienie luk między okładzinami za pomocą fugi. Dzięki temu uzyskasz estetycznie wykończone wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *