: Trying to access array offset on value of type bool in on line
Notice/home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php105
Drzewo opałowe. Jakie drewno jest najlepsze na opał?

Drzewo opałowe. Jakie drewno jest najlepsze na opał?

Artykuł partnera.

Drewno to nadal często wybierany materiał opałowy. Jest łatwo dostępne i relatywnie tanie. Wiele osób wybiera je jako alternatywę dla popularnego węgla. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet. Jednak jakie drzewo opałowe jest najlepsze? Jakie wymogi powinno spełniać takie drewno?

Niska wilgotność

Drzewo, a właściwie drewno opałowe powinno przede wszystkim być bardzo dokładnie wysuszone. Im niższa jest jego wilgotność, tym większa staje się jego wartość energetyczna. Co za tym idzie, takie drewno na opał jest po prostu bardziej wydajne. Drzewo opałowe o wilgotności większej niż 20% nie będzie paliło się dobrze. Bardzo dobrym pomysłem jest zakupienie opału, który powstał z odpadów poprodukcyjnych. Takie drewno z reguły jest już odpowiednio wysuszone i nie wymaga sezonowania. Powszechnie uważa się, że na opał najlepiej nadaje się drewno uzyskane z drzew liściastych. Nie jest to jednak żadna reguła. Dobrze wysuszone drewno świerkowe lub sosnowe także sprawdzi się w tej roli bardzo dobrze.

Naturalny i ekologiczny opał

Wybierając drzewo opałowe, zawsze pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Na co trzeba zwrócić uwagę? Drewno na opał nie może zawierać żadnych lakierów ani innych substancji o szkodliwym dla zdrowia wpływie. Równie istotny powinien być dla Ciebie także aspekt ekologiczny. Istnieje wielu przeciwników palenia drewnem. Według nich wykorzystywanie tego typu opału wiąże się ze wzmożoną wycinką lasów. Właśnie z tego względu warto wybierać drewno opałowe, które powstaje z odpadów poprodukcyjnych. Najczęściej przybiera ono formę klocków lub klinów, dzięki czemu nie wymaga żadnej dodatkowej obróbki przed użyciem. Co ciekawe, taka forma opału sprawdza się zarówno w kominkach, jak i do rozpalania ogniska.

Gdzie kupować drzewo opałowe?

Gdzie kupować drzewo opałowe, aby mieć pewność co do jego wysokiej jakości? Wybieraj sprawdzone miejsca – na przykład tartaki cieszące się dobrą opinią i będące na rynku od lat. Godnym polecenia sklepem internetowy, w którym kupisz naturalne drewno na opał, jest https://woodrive.pl/. Pamiętaj, aby zawsze kupować drewno na opał w rozsądnej cenie, ale nie zapominaj przy tym o jego jakości oraz wartości energetycznej. Nie wszystkie podejrzanie korzystne oferty są naprawdę warte uwagi. Czasem taka oszczędność na drzewie opałowym może być tylko pozorna. Zanim zakupisz drewno, zawsze upewniaj się, że nie zawiera ono żadnych lakierów, środków chemicznych oraz zostało odpowiednio wysuszone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *