Meble drewniane do salonu – sprawdź, dlaczego warto umeblować nimi pokój dzienny!

Meble drewniane do salonu – sprawdź, dlaczego warto umeblować nimi pokój dzienny!

Artykuł partnera.

Aranżacja salonu to bez wątpienia niemałe wyzwanie. Dobierając niezbędne wyposażenie wnętrza, liczy się jego dopasowanie do wybranego stylu, jak i również funkcjonalność. W jaki sposób połączyć walory wizualne wraz z praktycznością? Odpowiednim rozwiązaniem są drewniane meble. Sprawdź, co świadczy o ich unikalności.

Meble drewniane – przekonaj się o ich unikalności

Ciężko wymienić wszystkie powody, dla których warto wybrać drewniane meble podczas urządzania pokoju dziennego. Przede wszystkim nie sposób nie zwrócić uwagi na ich ponadczasową prezencję. Nieustannie zmieniające się trendy aranżacyjne w żaden sposób nie są w stanie wyprzeć naturalnego surowca. Wręcz przeciwnie. Nowoczesne kompozycje przyciągają go do siebie, dzięki czemu elementy wyposażenia z drewna stale królują w wielu domach i mieszkaniach.

Ma to też związek z trwałością. Fakt, iż materiał odznacza się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, sprawia, że meble mogą służyć latami. Nawet jeśli prezencję zaburzą powstałe na skutek długotrwałej eksploatacji zarysowania, defekty są łatwe usunięcia za pomocą szlifierki.

Meble drewniane do każdego stylu aranżacji

Nie ulega wątpliwości, że meble drewniane sprzyjają kreowaniu przytulnej atmosfery. Chcąc ją wprowadzić, nie obejdzie się bez umiejętnego dopasowania poszczególnych z nich do konkretnego stylu aranżacji. Jak zatem stworzyć dzięki nim wyjątkową oprawę salonu?

Jeśli chodzi o najpopularniejsze kompozycje, warto wziąć pod lupę m.in. loft. Nie może obejść się tutaj bez czarnych i minimalistycznych akcentów. Sprawdzą się więc choćby stoliki oraz ławy z nierzucającym się w oczy stelażem utrzymanym w powyższym kolorze.

Proste formy to także znak charakterystyczny dla stylistyki skandynawskiej. Wpisuje się w nią bukowe lub dębowe drewno połączone z jasnymi odcieniami. Z kolei mając do czynienia z salonem glamour, dobrym pomysłem jest wykonanie z buku olejowanego. Powierzchnia tego rodzaju ław lub stolików RTV sprawia, że są interesującymi i subtelnymi odpowiednikiem dla mebli wykonanych na wysoki połysk.

Meble drewniane umożliwiają stworzenie nie tylko stylowej, ale też praktycznej kompozycji salonu. Mając na uwadze drugi z wymienionych aspektów, odpowiednim rozwiązaniem jest wydzielenie strefy wypoczynkowej i jadalnianej oraz dopasowanie do nich właściwego wyposażenia. Pomoże Ci w tym bogaty asortyment sklepu https://meblehugon.pl/. Szereg dostępnych tu interesujących kolekcji, w których znajdziesz ławy, stoły, witryny, stoliki RTV, a także inne elementy wyposażenia pozwala urządzić pokój dzienny wedle każdej indywidualnej koncepcji.

Jak dbać o meble drewniane?

Ponadczasowość, przytulność – z tym właśnie kojarzą się meble drewniane. Utrzymywane w odpowiednim stanie cieszą oko długimi latami. O czym wobec tego należy pamiętać, jeśli chodzi o użytkowanie i pielęgnację?

Największym wrogiem drewna jest wilgoć. W pomieszczeniu powinien być zachowany jej optymalny poziom. W innym wypadku struktura surowca może ulegać pęknięciom. Problem stanowi też nadmiar wody. Czyszcząc powierzchnię, wypada stosować jedynie delikatnie zwilżoną szmatkę, a także przeznaczone do tego zadania preparaty, woski oraz oleje.

Z kolei, gdy dojdzie do zalania dowolnymi kolorowymi płynami, plamy czym prędzej muszą zostać usunięte, wszak powstające przez nie odbarwienia nie są pożądanym efektem. Co więcej, nie zaleca się umiejscowienia mebli drewnianych w pobliżu kominka lub kaloryfera. Drewno i ciepło nie idą ze sobą w parze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *