Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Wszystko co musisz wiedzieć o świetlówkach LED

Wszystko co musisz wiedzieć o świetlówkach LED

Świetlówki LED to obecnie najpopularniejszy zamiennik tradycyjnych świetlówek gazowych. Jakie świetlówki ledowe będą najlepsze?

Jakie zalety ma świetlówka LED?

Świetlówki LED dostępne na rynku przede wszystkim charakteryzują się tym, że zużywają znacznie mniej energii niż zwykłe świetlówki, dzięki czemu oszczędzasz energię elektryczną. Kolejną zaletą jest długa żywotność. Świetlówka ledowa wytwarza mniej ciepła, co korzystnie wpływa na ekologię. Świetlówki LED wyróżniają się szerokim kątem świecenia. Zaletą jest możliwość wybrania barwy światła.

Gdzie można zastosować świetlówki LED?

Świetlówki LED to obecnie główne źródła światła w wielu domach czy firmach. Świetlówka LED jest wyposażona w diody elektroluminescencyjne, dzięki czemu uszkodzenie takiej świetlówki nie jest niebezpieczne, jak w przypadku rtęci, przez co z powodzeniem mogą być montowane wszędzie tam, gdzie zajdzie taka potrzeba. Tuby LED idealnie sprawdzą się do oświetlenia sklepów, biur, restauracji, w placówkach medycznych. Ich zastosowanie jest właściwe wszędzie tam, gdzie potrzebne jest źródło światła z szerokim kątem padania światła. Świetlówki LED T8 to obecnie najczęściej stosowane modele oświetlenia w warsztatach, garażach lub zakładach przemysłowych.

 

Dlaczego warto zwracać uwagę na strumień świetlny?

Strumień świetlny podawany w lumenach ma bardzo istotne znaczenie, ponieważ im jest większy, tym więcej światła uzyskasz. Ważna przy wyborze jest również temperatura barwowa wyrażana w kelwinach. Im ich mniej, tym światło będzie cieplejsze i bardziej żółte, natomiast wyższa liczba wskazuje, że będzie to biała, zimna barwa światła. Niewłaściwie dobrana jarzeniówka LED może znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie, dlatego tak ważną rolę odgrywają oznaczenia mocy czy barwy świetlówek LED, które znajdują się na opakowaniu.

Gdzie sprawdzą się energooszczędne diody LED?

Oświetlenie LED to dobry pomysł do oświetlenia różnego typu pomieszczeń. Szeroki kąt świecenia pozwoli oświetlić dobrze najróżniejsze wnętrza użytkowane na co dzień. Odpowiednio dobrane diody LED będą doskonałym rozwiązaniem do oświetlenia salonu czy sypialni w Twoim domu lub mieszkaniu. Ze względu na ich niewielkie rozmiary możesz zamontować je praktycznie w każdym miejscu tak, aby stworzyć na przykład nastrojowy klimat lub mocno rozświetlić pomieszczenie. Diody LED mogą również służyć do oświetlenia luster, półek czy witryn. Twoja wyobraźnia i pomysłowość pomoże Ci w ulokowaniu takiego oświetlenia tak, aby wyglądało ono niepowtarzalnie i nietuzinkowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *