Jaka kosiarka spalinowa dla Twojego trawnika?

Jaka kosiarka spalinowa dla Twojego trawnika?

Kosiarka spalinowa to świetny wybór dla średnich i dużych trawników. Mocny silnik pozwoli na ich skuteczne utrzymanie. Nie będziemy musieli także zmagać się z kablem zasilającym jak w przypadku kosiarki elektrycznej. Oto nasze typy kosiarek spalinowych:

Hitachi ML140EA LA

Doskonały wybór w atrakcyjnej cenie. Jest jedną z wielu kosiarek wyposażonych w silnik Briggs & Stratton. Silniki te słyną z niezawodności i wydajności. Stosowane są w nich innowacyjne rozwiązania, ułatwiające obsługę kosiarki oraz sprzyjające jej trwałości. Ponadto cechuje je duża moc, pozwalająca kosić także największe trawniki. Silnik wykorzystany w tej kosiarce jest czterosuwowy.

Kosiarka dysponuje trzema funkcjami koszenia: koszeniem bez kosza, koszeniem i zbieraniem trawy w koszu oraz mulczowaniem. Mulczowanie polega na rozdrobnieniu skoszonej trawy i pokryciu jej cienką warstwą trawnika. Tworzy ona naturalny nawóz.

Obudowa kosiarki jest stalowa, co gwarantuje jej wytrzymałość. Urządzenie posiada jednobiegowy napęd osi tylnej o prędkości 3,5 km/h, dzięki czemu koszenie na nierównościach lub wzniesieniach będzie znacznie prostsze. Wysokość koszenia może wynosić od 30 do 80 mm, a jej regulacja jest 7-stopniowa. Dzięki łożyskowanym kołom możliwe jest bezproblemowe prowadzenie przód/tył.

MURRAY EQ400X silnik B&S SERIA 450E 46 CM

Kosiarka do trawy nie musi być bardzo dużych rozmiarów. Ta jest kompaktowa – 18-calowa (46 cm). Wyposażona jest w silnik Briggs & Stratton 450E SERIES. Wszystkie silniki E-Series tego producenta cechują się redukcją spalin, utrzymującą je znacznie poniżej europejskich norm.

Kosiarka wykonana jest ze stali i wyposażona w 60-litrowy kosz. Umożliwia wybór jednej z 6 pozycji wysokości cięcia oraz ma regulowany, ergonomiczny uchwyt.

NAC LP46-450E-H

Jest to kosiarka wyposażona w silnik 4-suwowy o pojemności 125 cm3. Posiada 7-stopniową regulację wysokości koszenia w zakresie 25-75 mm a jej szerokość koszenia to 460 mm. Mycie obudowy ułatwia specjalny system, kosiarka ma także antypoślizgową rękojeść. Dzięki łożyskowanym kołom, opory toczenia są znacznie mniejsze, co ułatwia prowadzenie kosiarki. Kosiarka wyposażona jest w odporną na uszkodzenia obudowę stalową. Jest przy tym niewielka i łatwa do przechowywania.

Kosiarka z napędem NAC LS46-625E-HS

Kosiarka ta charakteryzuje się własnym napędem, co docenimy szczególnie na dużych lub pochyłych powierzchniach. Zostaniemy pozbawieni konieczności pracochłonnego wpychania kosiarki na wzniesienia, gdyż zrobi to za nas czterosuwowy, jednocylindrowy silnik Briggs&Stratton o pojemności 190 cm3.

Łatwe manewrowanie kosiarką jest możliwe dzięki dużym kołom. Będziemy też mogli kosić dłużej i szybciej, gdyż urządzenie jest wyposażone w duży, 60 litrowy kosz oraz jego szerokość koszenia to 46 cm. Wysokość koszenia ustawimy dzięki 7-stopniowej regulacji i może ona wynosić między 25 a 75 mm. Przenoszenie napędu odbywa się przy pomocy przekładni pasowej, a użytkownik w zasięgu ręki będzie miał do dyspozycji hamulec.

Kosiarka Spalinowa HECHT 549 SB 5w1

Ta kosiarka czeskiej produkcji jest urządzeniem wielozadaniowym wyposażonym w 5 funkcji: cięcia, zbierania trawy, napędu, mulczowania oraz bocznego wyrzutu. Napędza ją silnik Briggs & Stratton o pojemności 140 cm3 i mocy 4 KM oraz ma ona napęd utrzymujący prędkość ok. 3,6 km/h. Dzięki opatentowanemu wzorowi dużych kół możemy liczyć na większą przyczepność na trawie.

Kosiarka jest wyposażona w funkcję Edge Cutting, dzięki której będziemy mogli kosić trawę tuż przy ogrodzeniu lub trawie. Regulować możemy wysokość urządzenia, wysokość uchwytu oraz możliwość wyrzutu bocznego. Szerokość kosiarki to 46 cm i ma ona wytrzymałą, metalową obudowę.

Będziemy mogli wybierać między takimi funkcjami koszenia jak: zbieranie do kosza, wyrzut tylny i boczny, mulczowanie tylne i boczne. Kosiarka doskonale sprawdzi się przy trawnikach o dużej powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *