: Trying to access array offset on value of type bool in on line
Notice/home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php105
Kupno mieszkania – jak się do tego zabrać

Kupno mieszkania – jak się do tego zabrać

Własny kąt jest marzeniem wielu. Jednak nie zawsze posiadamy tyle gotówki, aby móc od ręki kupić mieszkanie. Zazwyczaj do tego celu staramy się o kredyt hipoteczny. Jak go jednak wziąć z głową?

Im większy wkład własny tym lepiej

Mając duży wkład własny nie tylko zmniejszymy kwotę kredytu, jaki musimy wziąć, lecz także zminimalizujemy okres spłat kredytowych. To dobre rozwiązanie dla naszego komfortu i wolności finansowej. Nie tylko nie będziemy pod presją mając na względzie spłatę kredytu. Będziemy mogli sobie pozwolić na lepszą pozycję przy negocjacji wynagrodzenia czy podejmowania bardziej satysfakcjonującej pracy.

Własne mieszkanie

Różowa sypialnia
Źródło: pixabay.com

Nie bez znaczenia jest też to, jakie mieszkanie wybierzemy. Szukając na rynku wtórnym znajdziemy całkiem dobre oferty, często nawet poniżej ceny rynkowej. Takie mieszkanie często wymaga remontu, a także jego układ może być starodawny. Jednak zawsze możemy sobie zmianę wnętrza rozłożyć na lata, nie obciążając się tak mocno finansowo, jak w przypadku kredytu.

Jak brać kredyt z głową

Po pierwsze, nie może to być najwyższy kredyt na jaki nas stać. Po drugie znajdźmy najtańszy kredyt hipoteczny. Brak rozeznania w ofertach może nas kosztować nawet kilkanaście tysięcy. Powiedzmy, że to będą nowe meble do domu.

Oprocentowanie kredytu jest uzależnione od wskaźnika WIBOR, powinniśmy mieć to na uwadze, że jest on wartością zmienną, uzależnioną od sytuacji gospodarczej. Niestety nie udało mi się znaleźć kredytu hipotecznego na stały procent, a szkoda (dla nas konsumentów).

Dlaczego lepiej jest brać kredyt na mniejszy czas

Duża ilość osób bierze na swoje barki o wiele większe zobowiązanie niż daje radę udźwignąć. Jak się okazuje, kredyt na sporą część życia, czyli te przykładowe 30 lat, to wiązanie swoich możliwości. Niestety, ale wolność finansowa jest obecnie na razie tematem średnio popularnym.

Wolność finansowa

Dlaczego jest to takie ważne? Im prędzej pozbędziemy się zobowiązania tym lepiej, nie tylko dla nas. Także sam bank na tym skorzysta. Dzięki temu mamy po tych 10 latach większą możliwość wyboru kariery. Jeśli będziemy chcieli założyć firmę, też chętniej sięgniemy po finansowanie z ramienia banku naszego przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *