Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Czym wyróżniają się bezpieczne okna?

Czym wyróżniają się bezpieczne okna?

Statystyki wskazują, że nawet około 70% włamań do domów jednorodzinnych odbywa się przez okna, w tym także przez drzwi balkonowe i tarasowe. Wobec tego każdy, komu zależy na bezpieczeństwie, powinien pamiętać o nim podczas zakupu stolarki okiennej. Na co zwrócić szczególną uwagę?

W sprzedaży można znaleźć obecnie pełną gamę okien – wśród nich dostępne są także bezpieczne okna, które określane są także mianem okien antywłamaniowych lub o podwyższonej odporności na włamania. Podobnie jak w przypadku drzwi antywłamaniowych, okna tego rodzaju charakteryzują się nieco inną konstrukcją od okien standardowych.

Budowa bezpiecznych okien

Przy produkcji okien bezpiecznych stosuje się przede wszystkim bardziej zaawansowane materiały oraz bazuje się na technologiach pozwalających na uzyskanie większej ochrony przed włamaniami. Przykładowo, wykorzystuje się specjalne punkty ryglujące w formie grzybków i zaczepów umieszczone w obwodzie ramy, które utrudniają podważenie. Wykorzystuje się również specjalne klamki z kluczami lub przyciskami, dodatkowe wzmocnienia w narożnikach okna, a także mocniejsze szyby, które są odporne na próby rozbicia Dzięki takiej konstrukcji bezpieczne okna są w stanie skuteczniej chronić wnętrze domu przed włamywaczami, a tym samym kradzieżami czy zagrożeniem bezpieczeństwa domowników.

Kiedy warto zainwestować w bezpieczne okna?

Oczywiście, bezpieczne okna związane są z wyższymi kosztami zakupu. Kiedy zatem warto zdecydować się na ich zakupienie? Przede wszystkim powinny pomyśleć o nich te osoby, które chcą żyć bezpieczniej i nie narażać siebie i swojego mienia. Sprawdzą się wtedy, gdy dom stoi w oddaleniu od innych domostw. Najlepiej zamontować je na parterze, w szczególności jako drzwi tarasowe, ponieważ to właśnie przez nie często dochodzi do włamań.

Z aktualnymi ofertami bezpiecznych okien można zapoznać się już teraz za pośrednictwem stron internetowych producentów oraz sprzedawców. Warto umówić się na spotkanie z przedstawicielem, aby uzyskać dodatkowe informacje, dobrać najlepsze modele i uzyskać wycenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *