Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Drzwi wejściowe aluminiowe do domu jednorodzinnego – tak czy nie?

Drzwi wejściowe aluminiowe do domu jednorodzinnego – tak czy nie?

Drzwi aluminiowe najczęściej kojarzone są z budownictwem przemysłowym, komercyjnym czy z budynkami użyteczności publicznej. Można jednak zastosować je również w domach jednorodzinnych. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Aluminium jest bardzo dobrym materiałem stosowanym w branży budowlanej i wykończeniowej. Jest lekkie, wytrzymałe, odporne na korodowanie, a także dobrze radzi sobie w zróżnicowanych warunkach pogodowych. Z aluminium produkuje się także drzwi wejściowe aluminiowe, które można znaleźć w sprzedaży w wielu różnych wariantach do wyboru. Wśród nich dostępne są również modele przeznaczone do montażu w domach jednorodzinnych. Jakie są ich główne zalety i wady?

Drzwi wejściowe aluminiowe – zalety

Drzwi zewnętrzne wykonane z aluminium mają wiele zalet, które powodują, że są one atrakcyjną alternatywą dla innych typów drzwi wejściowych. Przede wszystkim warto wskazać, że drzwi wejściowe aluminiowe wyróżniają się wysoką wytrzymałością i odpornością – nie rdzewieją, nie odkształcają się, ponieważ zachowują właściwą sztywność, a także nie wymagają konserwacji poza standardowym myciem od czasu do czasu. Są również ciepłe, dlatego wybierający je klienci nie muszą obawiać się o szybką ucieczkę ciepła z domu.

Na uwagę zasługuje również ich estetyka. Do wyboru są modele o jednolitych kolorach, ale również mogą być one pokryte okleinami przypominającymi drewno, wobec tego można dopasować je zarówno do nowoczesnej, jak i do tradycyjnej architektury. Drzwi te mogą mieć również dekoracyjne przeszklenia lub mogą być wyposażone w boczne i górne naświetla.

Drzwi wejściowe aluminiowe – wady

Jednak pomimo tak wielu zalet drzwi wejściowe aluminiowe mają również swoje wady. O czym warto pamiętać przed zdecydowaniem się na ich zakup? Przede wszystkim drzwi te plasują się na średniej półce cenowej – kosztują więcej od tanich drzwi PCV, ale ich cena na ogół nie jest tak wysoka jak drzwi drewnianych. Także drzwi te mogą być bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne wynikające z uderzeń – aluminium może się wtedy odkształcić.

Nie każdemu inwestorowi odpowiada także wygląd – drzwi aluminiowe ze względu na swoją nowoczesną konstrukcję mogą nie pasować do wszystkich budynków o klasycznej architekturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *