Wymarzony dom w stylu nowoczesnej stodoły – poznaj trzy wyjątkowe projekty!

Wymarzony dom w stylu nowoczesnej stodoły – poznaj trzy wyjątkowe projekty!

Artykuł sponsorowany.

Domy w stylu nowoczesnej stodoły stanowią doskonałą propozycję dla osób poszukujących oryginalnych rozwiązań, w których harmonijnie splatają się tradycja i nowoczesność. To idealny wybór dla Inwestorów, którzy cenią niebanalny design i minimalistyczną formę, będącą zawsze modną klasyką.

Wyjątkowy duet tradycji i nowoczesności

Projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły znakomicie łączą prostotę bryły z najnowszymi trendami architektonicznymi oraz funkcjonalnymi rozwiązaniami przestrzennymi. Dwuspadowy dach i minimalistyczna forma nie tylko tworzą estetyczną całość, ale także mają pozytywny wpływ na tempo budowy i koszty realizacji inwestycji. Wydłużona bryła domu w stylu nowoczesnej stodoły czyni tego typu projekty także doskonałą propozycją na wąskie, a zarazem długie działki.

Funkcjonalność domów w stylu stodoły

Projekty domów inspirowane nowoczesnym stylem stodoły wyróżniają się nie tylko wyjątkowym designem, ale również funkcjonalnością i dużymi możliwościami aranżacyjnymi wnętrz. Uproszczona forma sprzyja uzyskaniu korzystnych parametrów energetycznych, a to pozytywnie wpływa na koszty eksploatacyjne. Efektowne, w tym także panoramiczne przeszklenia nadają klasycznej bryle budynku imponujący wygląd. Dzięki otwarciu wnętrza na widok ogrodu mieszkańcy mają stały kontakt z naturą i mogą podziwiać zmieniające się pory roku, które jednocześnie stają się unikalnym elementem aranżacji. Nowoczesne domy, także te zaprojektowane w stylu stodoły, charakteryzują się otwartą przestrzenią strefy dziennej. Niezwykle atrakcyjne prezentują się w nich kuchnie z centralnie umieszczoną, wielofunkcyjną wyspą. Dekoracyjne walory wnętrz podnoszą również potęgujące wrażenie przestronności antresole, które w nowoczesnych stodołach są dość częstym rozwiązaniem.

Wśród różnorodnych projektów oferowanych przez Pracownię ARCHON+ domy w stylu nowoczesnej stodoły zwracają uwagę wyjątkowym designem. Prezentujemy trzy wybrane propozycje:

Dom w kellerisach (G2)”

Dom w stylu nowoczesnej stodoły

Przestronny dom inspirowany stylem nowoczesnej stodoły, cechujący się dwukondygnacyjnym przeszkleniem w jadalni oraz imponującą antresolą. Bezokapowy dach oraz architektoniczne detale nadają bryle oryginalny charakter i styl. Dom oferuje komfortowy układ funkcjonalny, a także atrakcyjną przestrzeń do relaksu na letnim tarasie, który jest bezpośrednio dostępny z salonu poprzez szerokie, przesuwne przeszklenie. Dodatkową strefą wypoczynku jest taras nad dwustanowiskowym garażem. Otwarcie salonu oraz jadalni do płaci dachowej oraz antresola sprawiają, że wnętrze wizualnie jest jeszcze bardziej przestronne oraz zyskało efektowny walor dekoracyjny. Na parterze przewidziano luksusowy apartament z łazienką i garderobą, a na poddaszu znajduje się wygodna strefa nocna z trzema sypialniami, łazienką i pralnią.

Dom w mekintoszach 8”

Dom w stylu nowoczesnej stodoły

Projekt małego domu parterowego z jednostanowiskowym garażem o atrakcyjnej architekturze. Bezokapowy dach wraz z unikalnym wykończeniem elewacji, które harmonijnie łączy naturalne drewno z kamiennymi okładzinami, podkreśla nowoczesny charakter tego domu. Przemyślana organizacja przestrzeni wyróżnia się funkcjonalnością i czytelny układem stref użytkowych. Szerokie, przesuwne przeszklenie w części dziennej otwiera wnętrze na zadaszony taras, zlokalizowany wzdłuż całej bocznej ściany budynku. Z jadalnią sąsiaduje ustawna kuchnia, której program uzupełnia spiżarnia. W części prywatnej dwa pokoje dla dzieci i sypialnia rodziców z garderobą gwarantują komfortową przestrzeń do wypoczynku i przechowywania.

Dom w kosaćcach 2 (N) OZE”

Dom w stylu nowoczesnej stodoły

To niewielki i ekonomiczny w realizacji dom parterowy w stylu stodoły o minimalistycznej formie. Charakter podkreślają bezokapowy dwuspadowy dach oraz piękna kompozycja elewacji, łącząca jasny tynk z grafitowymi akcentami. W projekcie przewidziano instalację pompy ciepła, jako źródła ogrzewania. Jednopoziomowa przestrzeń została starannie podzielona na funkcjonalne strefy, umożliwiające wygodne użytkowanie. W części dziennej zaplanowano duże przeszklenie, które otwiera wnętrze na ogród. Mieszkańcy mają do dyspozycji przestronny taras z ażurowymi panelami, tworzący przyjemną przestrzeń do relaksu. Dostęp do tarasu zapewniają także dwie z trzech sypialni, zaprojektowanych w strefie nocnej domu.

Więcej informacji o zaprezentowanych projektach oraz wiele innych propozycji można znaleźć na www.archon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *