: Trying to access array offset on value of type bool in on line
Notice/home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php105
Ubezpieczenie nieruchomości – co obejmuje?

Ubezpieczenie nieruchomości – co obejmuje?

Ubezpieczenie domu warto kupić już na etapie budowy. Nierzadko zdarza się, że z placu znikają materiały, rury, okablowanie, a nawet okna i drzwi. Gotowy dom także wymaga dodatkowego zabezpieczenia na wypadek włamania czy klęski żywiołowej. Zobacz, jaki zakres może mieć polisa i jaki poziom ochrony wybrać, aby spełniał Twoje oczekiwania.

Zakres ubezpieczenia nieruchomości

Gdy myślimy o ubezpieczeniu nieruchomości, nie powinniśmy ograniczać się wyłącznie do domu czy mieszkania. Jeżeli przynależy do nich także wolnostojący garaż, budynek gospodarczy, a nawet nowoczesna altana, można je także objąć ochroną. Co więcej, ubezpieczenie odnosi się nawet do zieleni ogrodowej, która często jest warta kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Oprócz osób prywatnych, także przedsiębiorcy i rolnicy mogą zabezpieczyć swoje mienie. Ubezpieczenie nieruchomości obejmuje bowiem warsztaty, zakłady przemysłowe, gospodarstwa rolne.

Ubezpieczenie od ryzyka

Twoja nieruchomość jest narażona na rozmaite ryzyka związane zarówno z działalnością osób trzecich, jak i sił natury. Standardowo jest to:

  • pożar,
  • zalanie,
  • włamanie z kradzieżą.

Warto dokładnie sprawdzić OWU, przed jakimi zdarzeniami chroni Cię wybrany pakiet. Im droższy, tym bardziej rozbudowana ochrona obejmująca też inne sytuacje, np. ochronę szyb i innych elementów zagrożonych stłuczeniem.

Usługi dodatkowe

W podstawowym pakiecie ubezpieczeniowym mamy zazwyczaj zagwarantowaną ochronę jedynie części stałych budynku, tj. murów, dachu, okien, drzwi. Często jest to za mało, aby czuć się bezpiecznie, zwłaszcza, że w wielu sytuacjach uszkodzenia dotykają też mienia ruchomego.

W ramach dodatkowych usług można rozszerzyć pakiet ubezpieczenia o minie ruchome, tj. meble, elektronikę, obrazy czy dzieła sztuki. W ramach tej polisy możliwe jest nawet ubezpieczenie OC (ubezpieczenie na wypadek szkód, które Ty, Twoje dziecko czy pies wyrządzicie osobom trzecim), NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, do których doszło np. w wyniku poślizgnięcia się na schodach). Jeszcze więcej daje Ci Assistance domowe oraz medyczne – z pierwszego skorzystasz przy uszkodzeniu zamka w drzwiach wejściowych, pęknięcia rury czy przepięcia. W drugim otrzymasz pomoc lekarską.

Zakup ubezpieczenia domu

Ubezpieczenie domu

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje inny zakres usług i wysokość składek. Warto zatem porównać je między sobą, aby wybrać to najlepsze. Cena nie zawsze jest wyznacznikiem. Zwróć uwagę na wysokość sum gwarantowanych oraz zakres ochrony.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *