Czym jest kompleksowe sprzątanie mieszkań?

Czym jest kompleksowe sprzątanie mieszkań?

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego sprzątania i przeglądasz oferty firm sprzątających, może natknąłeś się na termin “kompleksowe sprzątanie mieszkania”. Co to tak naprawdę znaczy? Na co możesz liczyć wybierając taką usługę? Sprawdź poniżej!

Różne rodzaje usług firm sprzątających

Oczywiście każda firma sprzątająca jest różna i ich oferty mogą być różne. Profesjonalne, dobre przedsiębiorstwa oferują różne pakiety usług – tak, aby każdy znalazł u nich ofertę dopasowaną do swoich potrzeb. Są bowiem na przykład ludzie, którzy:

 • potrzebują pomocy w sprzątaniu tylko od czasu do czasu,
 • szukają pomocy na stałe, raz-dwa razy w tygodniu dosłownie na 2-3 godzinki (tak aby utrzymywać ciągły porządek w mieszkaniu),
 • potrzebują sprzątania np. tylko balkonu / tarasu,
 • mają problem z doczyszczeniem pojedynczych sprzętów AGD – np. lodówki, okapu czy piekarnika,
 • potrzebują pomocy tylko z umyciem okien,
 • wyprowadzają się i szukają oferty naprawdę dogłębnego sprzątania.

Między innymi dla tej ostatniej grupy doskonałe będzie kompleksowe sprzątanie mieszkania. Co zawiera się w takiej ofercie?

Co zawiera się w ofercie kompleksowego sprzątania mieszkania?

Porządne firmy sprzątające, którym możesz zaufać w opcji kompleksowego sprzątania mieszkania bardzo gruntownie wyczyszczą całe Twoje lokum. Jest doskonałą opcją, aby przywrócić mieszkaniu blask! W takim pakiecie możesz spodziewać się gruntownego sprzątania wszystkich pomieszczeń (pokoi, łazienki, kuchni, przedpokoju), które obejmuje między innymi:

 1. Odkurzanie
 2. Mycie podłóg
 3. Wycieranie z kurzu powierzchni: mebli (również z ich wnętrza), blatów,
 4. Czyszczenie i dezynfekcję toalety, usuwanie brudu między płytkami,
 5. czyszczenie prysznica
 6. Mycie kuchenki, okapu i innych maszyn elektrycznych,

Kompleksowe sprzątanie mieszkania pozwoli na posprzątanie całego mieszkania i przywrócenie go do perfekcyjnego stanu!

Wiele zależy od Twoich potrzeb, więc oczywiście możesz dogadać się na jakieś specjalne szczegóły z firmą. 

Dlaczego warto wybrać profesjonalną firmę sprzątającą?

Takie kompleksowe sprzątanie mieszkania może być bardzo wymagające. Profesjonaliści doskonale wiedzą co robią, więc na pewno posprzątają mieszkanie szybciej. Dodatkowo posiadają odpowiednie sprzęty i chemię, która pomoże posprzątać także dokładniej. I nie musisz się martwić o kupowanie środków do czyszczenia – wszystko będą ze sobą mieć! Profesjonaliści dzięki swojemu doświadczeniu na pewno też nie zniszczą powierzchni nieodpowiednim sposobem mycia (co czasem zdarza się nowicjuszom). Jeśli dalej Cię to nie przekonuje, to pamiętaj, że takie przedsiębiorstwa są ubezpieczone od wszelkich wypadków czy nieoczekiwanych zniszczeń.

Dodatkowym plusem firm sprzątających jest elastyczność – jeśli np. potrzebujesz umycia lodówki czy balkonu – na pewno będą w stanie pomóc!

Ty oszczędzisz czas i nie będziesz musiał martwić się sprzątaniem. Taki komfort to dla wielu bezcenna rzecz! 

Jeśli więc Twoje mieszkanie wymaga gruntownego odświeżenia (np. po dłuższej nieobecności, czy po prostu – po intensywnym miesiącu, kiedy nie miałeś czasu na porządki) lub wyprowadzasz się i liczysz na zwrot całej kaucji – warto przemyśleć kompleksowe sprzątanie mieszkania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *