Markizy balkonowe – czy są dobrym sposobem na zacienienie przestrzeni

Markizy balkonowe – czy są dobrym sposobem na zacienienie przestrzeni

Artykuł partnera.

Marzysz o przyjemnym spędzaniu czasu na balkonie w środku lata? Słońce nie zawsze jest Twoim sojusznikiem, dlatego warto wcześniej zadbać o komfortowe warunki i odpowiednie zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się instalacja osłony przeciwsłonecznej. Nie wiesz, jak zamówić pomiar i montaż markizy we Wrocławiu? To tekst dla Ciebie! Poznaj zalety prawidłowego zabezpieczenia balkonu!

Markiza balkonowa – co to jest i jak działa?

Markiza balkonowa jest jednym z rodzajów osłony przeciwsłonecznej montowanym oczywiście na balkonie. Konstrukcja składa się z ramy (stalowej lub aluminiowej) oraz tkaniny. Produkt sprawdza się świetnie zarówno w domach jedno- lub wielorodzinnych, jak i w zwartej zabudowie. Głównym celem markizy jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem i promieniami UV.

W zależności od architektury budynku, preferencji estetycznych oraz budżetu, konieczny będzie wybór odpowiedniego modelu. Markizy balkonowe dzielą się na dwa główne rodzaje, czyli:

  • poręczowe (montowane na poręczach);
  • kasetowe (wyposażona w kasetę chroniącą materiał przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych).

Warto dodać, że markizy balkonowe często nazywa się również pionowymi, co dla wielu osób może okazać się mylące. Wynika to przede wszystkim ze sposobu montażu – tkanina napina się w pionie. Stanowią przeciwieństwo osłon tarasowych, czyli poziomych.

Markiza balkonowa w Twoim domu – korzyści

Wiele osób zastanawia się nad zamontowaniem markizy, ale ostatecznie tego nie robi. Osłona na balkon to spora, ale i zyskowna inwestycja, która niesie ze sobą wiele korzyści. Poznaj najważniejsze z nich!

Zalety markizy balkonowej to m.in.:

  • prywatność (zwłaszcza w przypadku gęstej zabudowy),
  • bezpieczeństwo i ochrona przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych,
  • obniżanie temperatury w sąsiednich pomieszczeniach,
  • komfortowe warunki do spędzenia czasu na świeżym powietrzu,
  • wartość estetyczna i dodatkowy element dekoracyjny.

Dodatkowy atutem jest możliwość indywidualnego dopasowania rozmiaru i wyglądu markizy do kształtu balkonu. Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak znaleźć najlepszego specjalistę, który pomoże Ci wybrać najkorzystniejszy model!

Jak zamów pomiar i montaż markizy we Wrocławiu?

Wybór firmy, która oferuje zarówno różnorodne modele osłon (w tym oczywiście markiz), jak i możliwość zainstalowania konstrukcji na balkonie, nie należy do najprostszych. Decydując się na tego typu inwestycje, warto mieć świadomość, że indywidualne zamówienie to zawsze spore wyzwanie.

Zastanawiasz się, jak na własną rękę zamówić pomiar i montaż markizy we Wrocławiu? Na samym początku konieczne będzie wybranie firmy specjalizującej się w świadczeniu tego typu usług. Należy zwrócić uwagę, jakie produkty znajdują się w ofercie dostawcy – najlepiej postawić na renomowane marki, które dają gwarancję wysokiej jakości. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie opinii innych klientów lub zasugerowanie się rekomendacjami uzyskanymi np. od znajomych.

Po skontaktowaniu się z wybraną firmą przychodzi pora na umówienie się na spotkanie w celu omówienia swoich potrzeb i oczekiwań. Specjalista dokona wówczas niezbędnych pomiarów, a także pomoże Ci wybrać rodzaj i kolor markizy do Twojego balkonu. Dzięki doświadczeniu monterzy w sprawny i bezpieczny sposób instalują całą konstrukcję, która zapewni właściwą odporność na promienie słoneczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *