Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Jakie rolety okienne wybrać ?

Jakie rolety okienne wybrać ?

Rolety okienne to podstawowe wyposażenie, które powinno się znaleźć w każdym domu czy mieszkaniu. Rolety okienne spełniają kilka ważnych i istotnych funkcji. Jedną z głównych zadań rolet jest blokowanie światła dziennego i promieni słonecznych wpadających przez okna. W szczególności rolety są zbawienne porą wiosenno-letnią, gdy słońce wcześnie rano wstaje, a przy zachodach mocno świeci.

To co wiele osób sobie ceni w zamontowaniu rolet okiennych to zachowanie prywatności. Osoby, które mieszkają na osiedlach lub ich okna wychodzą vis a vis na okna sąsiadów decydują się na montaż rolet, ponieważ czują się bardziej komfortowo. Dzięki roletom każdy czuje się w swoich czterech ścianach mniej skrępowany i przytłoczony myślą, że ktoś obserwuje czy podgląda.

Ponadto, rolety okienne stanowią uzupełnienie aranżacji wnętrz. Dzięki roletom możemy udekorować wnękę okienną, aby nie wyglądała pusto i brzydko.

Jakie rolety okienne wybrać do mieszkania ?

Asortyment rolet okiennych jest bardzo szeroki. Jeżeli nie wiesz jakie rolety okienne wybrać, warto sugerować się także wystrojem i stylem wnętrza. Do wyboru dostępne są: żaluzje drewniane, żaluzje aluminiowe, rolety dzień-noc, rolety wolnowiszące, rolety rzymskie, plisy itd. Każde z poszczególnych rodzajów rolet różnią się między sobą konstrukcją, ceną, jakością, mechanizmem regulacji czy tworzywem.

Żaluzje drewniane są obecnie bardzo modne i pożądane. Żaluzje te mają charakterystyczne lamele, które w zależności od regulacji składają się lub rozwijają. Lamele mogą mieć różną szerokość np. 25mm lub 50mm. Istnieje możliwość zamówienia żaluzji drewnianych pod określone wymiary. Dodatkowo, można wybrać kolor i deseń lameli. Lamele regulowane są za pomocą taśmy lub sznurka.

Rolety dzień-noc to stosunkowo nowa propozycja. Ze względu na konstrukcję można je uznać za innowacyjne. Rolety dzień-noc zrobione są z dwóch różnych materiałów, z których zrobiono szerokie pasy ułożone względem siebie równolegle, naprzemiennie. Część pasów zrobiona jest z materiału, który całkowicie blokuje światło, z kolei pozostałe pasy zrobione są z tkaniny o większej przezierności.

Z kolei, jeśli szukasz czegoś uniwersalnego co będzie pasowało do każdego pomieszczenia tzn. kuchni, salonu, sypialni, pokoju dziecięcego czy pomieszczeń biurowych możesz zdecydować się na plisy. Plisy są tak samo bardzo popularne. Można je zobaczyć niemalże w każdym domu. Plisy posiadają charakterystyczne zakładki, które w zależności od tego czy zasłaniamy okno czy je odsłaniamy, plisy się rozwijają lub składają. Atutem plis jest to, że można je zamontować na okna o niestandardowym kształcie. Dodatkowo są bardzo łatwe w czyszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *