Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Jak zaaranżować mieszkanie w stylu romantycznym?

Jak zaaranżować mieszkanie w stylu romantycznym?

Artykuł partnera.

Dla każdego z nas najistotniejszym jest, aby jego mieszkanie było piękne i zaaranżowane wprost według naszych upodobań. Ważną kwestią jednak jest, że mamy niewątpliwie inne wyobrażenia na temat tego, jak wygląda idealna przestrzeń do życia. To, co często łączy ze sobą upodobania ludzi, to zamiłowanie do konkretnego stylu. Jednym z takowych jest styl romantyczny. Dziś jednak ten styl różni się od tego, jak prezentował się w przeszłości. To już nie jest przepych i nadmiar zdobień. W rzeczy samej zwolenników przepychu również gdzieś znajdziemy, ale jednak znaczna część zainteresowanych na pewno zdecyduje się na jego nowoczesną formę. W dzisiejszych czasach romantyczne style są bardziej minimalistyczne i wyrafinowane. Zobacz więc, w jaki sposób urządzić mieszkanie w stylu romantycznym, jednak w nowoczesnej odsłonie.

Meble w stylu romantycznym

Jeśli chodzi o meble do apartamentów w Warszawie urządzonych w stylu romantycznym, powinny przede wszystkim być delikatne oraz jasne. Idealnie sprawdzi się w tym przypadku właśnie jasne drewno. Można wykorzystać te ze stylu skandynawskiego. Miłośnicy tego stylu powinni wybrać jasne obicia, ozdobione wzorami w kwiaty. W tym przypadku istotnym jest, aby zachować umiar. Nie chcemy dawać wrażenia chaosu. Spróbuj wykorzystać ładne, lekkie firanki oraz zasłony. Jeśli chodzi o dodatki, możesz spróbować z techniką decoupage. Świetnie sprawdzić mogą się także zapachowe świeczki czy chociażby porcelana.

Kolorystyka w stylu romantycznym

Wiele osób twierdzi, że romantyczne wnętrza przez ich delikatną formę są kobiece. Ich główną cechą jest to, że są bardzo subtelne i wyrafinowane. Kolorystyka jest bardzo przyjemna. Są to głównie pastele i różne odcienie bieli – te i kwiatowe wzory można uznać za absolutną podstawę tego stylu. Często jako bazę stosuje się biel, a pastelowe kolory ją uzupełniają i tworzą spójną całość. Jeśli chodzi o tapetę w kwiaty, zdecydowanie nie powinna ona dominować, jeśli ma być zastosowana, powinna mniej lub bardziej ozdobić ścianę. Wtedy uzyskasz romantyczny, subtelny efekt, którego oczekujesz. Idealne byłoby drewno pomalowane na biało. Naturalne materiały świetnie prezentują się w romantycznych wnętrzach.

Kto powinien wybrać styl romantyczny?

Minimalizm jest w dzisiejszych czasach modny, ale zdecydowanie nie jest to styl wnętrza dla każdego. Niektórzy, urządzając swoje mieszkanie, szukają raczej ciepłego wnętrza niż tych niezwykle popularnych, surowych form. Część ludzi wybiera jednak przede wszystkim przytulność, a nie da się ukryć, że jest to jedna z podstawowych cech stylu romantycznego. Tym samym oznacza to, że wszystkie osoby, dla których priorytetem jest właśnie domowa, ciepła atmosfera, powinny zdecydować się właśnie na styl romantyczny, będzie idealny. Dla artystycznych dusz również może być dobrym rozwiązaniem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *