Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Jakie meble dziecięce powinny się znaleźć w pokoju dziecka?

Jakie meble dziecięce powinny się znaleźć w pokoju dziecka?

Korzyści z projektowania idealnej przestrzeni dla dzieci jest wiele. Nie chodzi tylko o uszczęśliwienie ich, ale także o zapewnienie im zdrowego i bezpiecznego środowiska do dorastania i rozwijania się. Projektowanie przestrzeni dla dzieci nie jest łatwym zadaniem. Podczas projektowania pokoju dziecięcego dla dzieci należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy, od lokalizacji i rodzaju mebli po czynności, które mogą w nich wykonywać.

Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie ich potrzeb i pragnień, a także ograniczeń przestrzeni. Przestrzeń dla dzieci powinna być zorganizowana względem ich poziomu aktywności, wieku i umiejętności. W miejscach, gdzie dzieci nie mogą sięgnąć do mebli, zabawki lub inne przedmioty mogą być dostępne na półkach lub w niższych komodach. Pokój dziecka musi najpierw sprostać fizjologii jego mieszkańców. Przestrzeń należy zaaranżować tak, aby dziecko miało miejsce do siedzenia, stania, spania, leżenia i zabawy. Przestrzeń „idealna” dla dziecka to taka, w której przedmioty są w zasięgu ręki. Dlatego ważnym wyposażeniem pokoju są meble dziecięce. W poniższej części artykułu przedstawiamy jakie meble dziecięce to must have.

Jakie rodzaje mebli dziecięcych są praktyczne i powinny się znaleźć w pokoju dziecka ?

Pokój naszego dziecka powinien być nie tylko przyjazne, przytulny i kolorowy, ale także musi być funkcjonalny. Aby zapewnić funkcjonalność, powinieneś wybrać takie elementy mebli dziecięcych, aby były zarazem ładne i praktyczne, a nie tylko ograniczały przestrzeń do zabawy. Jednym z ważnych elementów jest łóżko. Oprócz dostosowanego do wzrostu i wagi materaca, warto zwrócić uwagę na stelaż i konstrukcję. Łóżko musi być bezpieczne, mianowicie nie może mieć zbyt ostrych kątów i powinien mieć zagłówek. Dodatkowo warto wiedzieć, że łóżko także może być bardziej praktyczne! otóż możesz dobrać do niego wysuwającą się szufladę. Dodatkowe miejsce do przechowywania zawsze jest mile widziane ! Drugim ważnym elementem wyposażenia jest szafa. Szafa posłuży Ci do utrzymywania ubrań dziecka w porządku. Na półkach możesz ułożyć sezonowe części garderoby, a na drążku możesz powiesić kurteczki, sukieneczki, bluzy lub inne różne akcesoria. Szafa jest pojemna i bardzo praktyczna. Do kompletu w zestawie przyda Ci się także komoda. Komoda nie jest wysoka, zazwyczaj sięga do wysokości bioder. Atutem jest to, że jest bardzo pojemna, posiada zarówno półki jak i szuflady. Jest to dobry mebel ze względu na to, że możesz trzymać tam rzeczy, których w ciągu dnia często używasz np. pieluchy, kosmetyki do pielęgnacji, chusteczki itd. Warto przechowywać takie rzeczy, które musisz mieć zawsze pod ręką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *