Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Lampy wiszące wracają do łask – ulubione wyposażenie projektantów!

Lampy wiszące wracają do łask – ulubione wyposażenie projektantów!

Lampy wiszące to świetny sposób na dodanie światła do przestrzeni bez zajmowania miejsca na podłodze lub stole. Mogą być również używane jako dekoracje w domu i biurze.

Zalety lamp wiszących:

  • Oferują większą elastyczność niż inne rodzaje oświetlenia, takie jak: lampy stołowe lub lampy podłogowe.
  • Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach z wysokimi sufitami i niskimi podsufitkami, takich jak: jadalnie, salony, biura.
  • Mogą stworzyć centralny punkt w pokoju dzięki kreatywnemu projektowi
  • Mogą być używane jako dekoracja, zawieszając je na różnych wysokościach nad ziemią. Kreatywność aranżacji wnętrza za pomocą lamp wiszących jest szeroka. Wszystko zależy od wizji projektanta.

Powody, dla których warto mieć lampę wiszącą w swoim domu

Lampy wiszące to świetny sposób na rozświetlenie domu. Występują w przeróżnych kształtach i rozmiarach, zapewniając idealne rozwiązanie oświetleniowe do każdego pomieszczenia.

Oto 5 powodów, dla których potrzebujesz lamp wiszących w swoim domu:

  • Lampy wiszące są wszechstronne. Możesz ich użyć, aby stworzyć przytulną atmosferę w swoim salonie lub użyć ich jako lampek zadaniowych do czytania lub gotowania.
  • Oszczędzają na rachunkach za prąd, ponieważ nie wielu żarówek wymagających wymiany i zapewniają stałe, stabilne źródło światła.
  • Są niedrogie i nie zajmują dużo miejsca, ponieważ zwisają z sufitu, a nie leżą na podłodze lub stole.

Lampa wisząca jako dekoracja

Oprócz tego, że lampy wiszące to standardowy i znany od lat sposób na rozświetlenie domu, w obecnych czasach mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Bardzo często można zobaczyć ich zastosowanie w restauracjach, biurach czy salonach piękności. Kiedyś lampa wisząca była tylko nic nie znaczącym źródłem światła. Natomiast od pewnego czasu zaczęły się pojawiać na półkach sklepowych lampy, które przyciągają swoim wyglądem. Producenci zaczęli szczególną uwagę skupiać na walorach estetycznych. Cała konstrukcja lampy wiszącej, począwszy od klosza, kończąc na obudowie podstawy, jest ciekawie zaprojektowana. Na pewno szczególną uwagę zwracają na siebie klosze. Klosze, które są dostępne na rynku są niezwykle efektowne. Mogą być zrobione z różnych materiałów, takich jak: tkanina, metal, plastik, drewno. W bieżącym czasie ogromną popularnością cieszą się klosze wykonane z naturalnych materiałów, takich jak: wiklina czy rattan. Wspomniane lampy wiszące wiklinowe czy rattanowe pasują do każdego stylu wnętrza. Z kolei jeśli chodzi o przewody, to w tym aspekcie także można wybierać. Najczęściej jest łańcuszek, sznurek lub zwyczajny kabel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *