Jaki napęd powinien mieć wózek widłowy?

Jaki napęd powinien mieć wózek widłowy?

Jeśli chodzi o wózki widłowe, jest kilka kwestii, które powinieneś rozważyć przy wyborze. Do wyboru są dwie wersje napędu – silniki elektryczne i spalinowe. Poszukując najlepszego sprzętu dla swojej firmy możesz zdecydować się na zakup, bądź wynajem.

Ta druga możliwość wydaje się niezwykle korzystna zwłaszcza w firmach, które mają do wykonania określone czynności w ciągu miesiąca i nie chcą od razu kupować używanego, bądź nowego wózka widłowego.

Rodzaje wózków widłowych na wynajem

Jeśli chodzi o wynajem, możesz zdecydować się na elektryczne wózki widłowe, bądź spalinowe. Napędzane akumulatorowym silnikiem elektrycznym, elektryczne wózki widłowe są idealne do użytku w zamkniętych halach. Jeśli interesuje Cię wynajem wózków widłowych w Poznaniu z pewnością zwrócisz uwagę na niską emisję spalin i kulturę pracy.

Wózki widłowe z silnikiem spalinowym to także bardzo dobra alternatywa godna rozważenia. Silnik spalinowy może być zasilany albo olejem napędowym, lub gazem napędowym. Wózki widłowe typu z silnikiem spalinowym są szczególnie odpowiednie do trudnych zastosowań poza halą magazynową. Wszechstronny wybór wózków widłowych z powodzeniem jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują najlepszych jakościowo rozwiązań na wynajem.

Zalety wózków widłowych

Wózki widłowe do użytku w pomieszczeniach, jak i te, które można wykorzystać na zewnątrz, z powodzeniem wykorzystywane są przez liczne firmy. Kontaktując się z wybraną wypożyczalnią oferującą wynajem wózków widłowych warto rozważyć wszystkie kwestie. Nie każdy wózek widłowy pasuje do każdego etapu pracy. Można zwrócić uwagę chociażby na wymiary pojazdów, które różnią się w zależności od ładowności. W związku z tym musisz dowiedzieć się, który wózek widłowy jest odpowiedni dla Twojego magazynu.

Jeśli więc Twój wózek widłowy w codziennej eksploatacji musi pokonywać wyższe krawężniki, progi lub wyboje, powinieneś zwrócić uwagę na prześwit. Firmy oferujące wynajem wózków widłowych z całą pewnością będą w stanie dobrać odpowiedni model wózka widłowego w zależności od indywidualnych potrzeb.

Wózek widłowy z silnikiem wysokoprężnym jest bardziej odpowiedni do jazdy po nierównych powierzchniach, podczas gdy wózki elektryczne przeznaczone są raczej do łatwiejszych przestrzeni. Elektryczne wózki widłowe nadają się do użytku na płaskich powierzchniach. Dzięki osłoniętym silnikom elektryczne wózki widłowe mogą być również używane w wilgotnych środowiskach. Jak więc widać każdy model ma różne zalety i ograniczenia. Warto z całą pewnością zastanowić się nad znalezieniem wózka widłowego, który będzie mógł spełnić wszystkie oczekiwania i z powodzeniem przyczynić się do poprawy efektywności pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *