Gdzie i jak szybko sprzedać dom?

Gdzie i jak szybko sprzedać dom?

Poszukując idealnego i wymarzonego domu często zastanawiamy się, gdzie znaleźć interesujące ogłoszenia. Do wyboru mamy mnóstwo opcji. Tak samo wygląda sytuacja, kiedy chcemy sprzedać swój dom. Wielu ludzi decyduje się na powierzenie sprzedaży biurom nieruchomości, jednak opcja samodzielnej sprzedaży jest dużo korzystniejsza, choć wymaga dobrego przygotowania oferty ogłoszeniowej.

Sprzedaż domu – o czym warto pamiętać?

Decydując się na sprzedaż nieruchomości na własną rękę, z pewnością należy pamiętać o odpowiednim sformułowaniu ogłoszenia i ustaleniu ceny, która będzie adekwatna do stanu technicznego budynku mieszkalnego i lokalizacji. Zbyt wysoka cena jest często czynnikiem odstraszającym potencjalnych klientów, dlatego warto wcześniej wycenić nieruchomość, tak aby mieć pewność, że cena jest odpowiednia do ogólnego stanu nieruchomości. Dzięki temu zyskamy pewność, że nie stracimy na transakcji oraz nie odstraszymy chętnych na zakup naszego domu. Oprócz ceny ważny jest również szczegółowy opis domu, na który warto poświecić dużo czasu, tak aby był on w pełni skuteczny i odzwierciedlał stan techniczny i ogólny nieruchomości.

Wśród informacji w ogłoszeniu powinny znaleźć się:

  • powierzchnia, lokalizacja;
  • typ nieruchomości, nowe lub stare budownictwo, rok budowy;
  • metraż i liczba pomieszczeń;
  • meble i sprzęt, stan techniczny,
  • najbliższa okolica, komunikacja, atrakcje, sklepy itd.;
  • cena nieruchomości;
  • możliwość negocjacji ceny nieruchomości;
  • dużo szczegółowych zdjęć.

Podczas pisania opisu ogłoszenia sprzedaży domu nie warto ukrywać jego wad. Oferta powinna być przede wszystkim prawdziwa, dzięki czemu potencjalni klienci będą mieli pewność, że nie kupią tzw. „kota w worku”.

Gdzie zamieścić ogłoszenie o sprzedaży domu?

Szykując się do sprzedaży nieruchomości, warto przemyśleć jakie miejsce będzie odpowiednie do jej sprzedaży. Spośród wielu możliwości sprzedaży jednym z najlepszych wyborów są portale ogłoszeniowe np. nowy darmowym serwis ogłoszeniowy Pokato.pl. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę ogłoszenia domy do sprzedania, a pojawi się przed nami spora ilość ciekawych ogłoszeń. Takie miejsca skupiają duże grono potencjalnych klientów, dzięki czemu można w szybki sposób dokonać jego sprzedaży domu za rozsądną cenę. To możliwość wstawienia wielu zdjęć i stworzenie rozbudowanego opisu, który przyciągnie potencjalnych klientów. Sprzedając dom można również zamieścić ogłoszenia na tablicach ogłoszeniowych, jednak taka sprzedaż może okazać się dość pracochłonna. Powszechna dostępność Internetu sprawia, że ludzie coraz rzadziej korzystają z tradycyjnych form kupna i sprzedaży, dlatego miejsc do zamieszczenia takich ogłoszeń jest niewiele i są nie chętnie czytane przez przechodniów. O sprzedaży swojej nieruchomości, warto poinformować swoich przyjaciół, rodzinę i znajomych. Można również poinformować o tym fakcie w mediach społecznościowych i dodać link to swojej oferty na portalu ogłoszeniowym. Ludzie bardzo często wolą kupić nieruchomość z polecenia, dzięki czemu może okazać się, że sprzedaż będzie szybka i satysfakcjonująca. Kolejną opcją jest skorzystanie z oferty biura nieruchomości, które przygotuje odpowiednią ofertę i zajmie się pozyskaniem klientów oraz prezentacją nieruchomości. Jest to najlepsza opcja dla ludzi zapracowanych, którzy nie mają czasu na samodzielne poszukiwanie klientów i prezentację domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *