Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Elektryk do remontu? Na co zwrócić uwagę?

Elektryk do remontu? Na co zwrócić uwagę?

Do wykonania generalnego remontu przeważnie decydujemy się zatrudnić fachowców. Rzadko kto decyduje się go przeprowadzić samodzielnie. Najczęściej decydujemy się na wynajęcie ekipy remontowej bądź pojedynczych specjalistów – elektryka, hydraulika czy stolarza.

Remont nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego przez znalezieniem odpowiednich pomocników, warto najpierw ustalić dokładny plan działania. W takim własnym projekcie powinniśmy określić całość prac, wyznaczyć i wycenić najważniejsze roboty oraz ustalić dopuszczalny budżet.

Podstawa to plan działania

Przed przystąpieniem do remontu i prac budowlano–remontowych, dobrze jest przeanalizować dokładnie, co należałoby zmienić w danym pomieszczeniu – czy to w mieszkaniu, czy w domu, czy lokalu usługowym. Zatrudniając hydraulika, elektryka bądź innego fachowca, zostaje on wykonawcą usług, dlatego powinieneś zawrzeć z nim umowę w formie pisemnej, gdzie przedstawisz swoje oczekiwania i określisz warunki współpracy. To może ułatwić dochodzenie do porozumienia w przypadku nieścisłości w wykonaniu prac remontowych.

Elektryk z Warszawy, Łodzi, Wrocławia – umowa wszędzie taka sama

Umowa pisemna z wykonawcą jest podstawową kwestią przy zawieraniu współpracy, ponieważ w przypadku sporu może ułatwić Ci udowodnienie praw i dochodzenie roszczeń. Dlatego w umowie należy wyraźnie określić strony i przedmiot współpracy, a także zakres prac, terminy ich rozpoczęcia i zakończenia. Co więcej, istotny jest też punkt o wynagrodzeniu dla wykonawcy, sposób wypłaty z uwzględnieniem zakupu niezbędnych materiałów. Stawki dla hydraulika, stolarza czy elektryka z Warszawy, Łodzi czy Wrocławia będą się od siebie różnić, dlatego warto zorientować się wcześniej z cenami obowiązującymi na danym rynku i danym regionie. Sprawdź, jakie są stawki dla elektryka w Warszawie: http://www.proservice24h.pl/elektryk-warszawa.html. Umowa zawarta między zleceniodawcą a zleceniobiorcą powinna także poruszyć kwestię kar umownych (w przypadku niedotrzymania jej warunków przez którąś ze stron), a całość opatrzona podpisami obu stron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *