Choinki – sprzedaż hurtowa

Choinki – sprzedaż hurtowa

Wyobrażacie sobie Święta Bożego Narodzenia bez pięknej, cudownie ozdobionej choinki?
My nie. Choinka jest symbolem corocznych grudniowych świąt i pełni swoją funkcję w każdym domu oraz miejscach przestrzeni publicznej. Jednak wyhodowanie tego drzewka wymaga wiele czasu i poświecenia. Często zastanawiamy się, jak wygląda system hodowli choinki. Sprzedaż hurtowa jest już końcowym etapem całego tego procesu. Ale wszystko po kolei, zacznijmy od początku i dowiedzmy się, jaką drogę przybywają choinki zanim znajdą się w naszych domach.

Choinkowy biznes

Choinka jest towarem, który rok w rok znajduje miliony odbiorców w Polsce. Prze około trzy tygodnie rozchodzi się jak świeże bułeczki. Ludzie szukają, przebierają, wybierają, by później przez cały świąteczny okres cieszyć swoje oko jej wyglądem. Jednak hodowla choinek to bardzo wymagająca praca.

drzewka świąteczne. Klimat świąt
Źródło: pixabay.com

Co jest ważne przy produkcji choinek?

Pierwszą, bardzo ważną, kwestią jest właściwa hodowla i pielęgnacja choinki. Sprzedaż hurtowa jest tego następstwem. W choinkowym biznesie niezwykle ważne jest:

  • spełnianie obowiązujących na światowych rynkach standardów,
  • zaufanie,
  • a także jakość.

Każdy producent musi o tym pamiętać, a konsumenci decydować powinni się na zakup choinki weryfikując źródło pochodzenia drzewka. Doświadczenie i wiedza są dodatkowymi, równie cennymi atutami hodowców. Warto o tym pamiętać. Dystrybutor powinien gwarantować pewne pochodzenie choinki. Sprzedaż hurtowa z kolei spełniać powinna wszelkie formalności.

Jakie drzewko świąteczne jest najpopularniejsze?

Największą popularnością cieszą się jodły kaukaskie, gdyż ich igły nie obsypują się, a więc są znacznie wygodniejsze w utrzymaniu. Drugim, równie często wybieranym drzewkiem świątecznym jest świerk pospolity.

Jak wygląda pielęgnacja choinek?

Choinki są otaczane opieką hodowców przez cały okres ich wzrostu i rozwoju. Do podstawowych czynności pielęgnacyjnych zaliczyć można:

  • regularne przycinanie i formowanie drzewek,
  • dbanie o długość czubków,
  • usuwanie zbędnych gałęzi,
  • systematyczne odgrzybianie, odchwaszczanie oraz zwalczanie szkodników.

Jak wybrać właściwą choinkę?

To pytanie nurtuje wielu. My radzimy:

  • Po pierwsze nie spiesz się. Wybierając wymarzone drzewko warto zwrócić uwagę na jego wielkość – gdy umieścimy je w domowym stojaku stanie się nieco wyższe.
  • Wybierz odpowiedni gatunek – najlepsza będzie jodła kaukaska, świerk pospolity lub kłujący (srebrny).
  • Odpowiednio zapakuj swoją choinkę. Transport i przeniesienie ułatwi siatka, którą warto szczelnie owinąć gałęzie choinki.

Zapytaj producenta choinki – sprzedaż hurtowa, o interesujący Cię produkt. Może uda mu się zrealizować zamówienie, którego nie jest w stanie podjąć się konkurencja?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *