Ile kosztują mieszkania w Lublinie?

Ile kosztują mieszkania w Lublinie?

To pytanie które pada jako pierwsze wśród osób, które planują kupno mieszkania w Lublinie. Ale zapytać ile mieszkanie kosztuje to tak jakby zapytać ile kosztuje samochód. To zależy. Od czego? Od wielu czynników.

Po pierwsze – metraż

Wielkość mieszkania to jeden z głównych parametrów wpływających na jego cenę. Im większe tym droższe – to jasne, choć z drugiej strony często jest tak, że przy większym metrażu cena za metr kwadratowy jest niższa. Dlatego wybierając wielkość mieszkania warto to dobrze przemyśleć, zwłaszcza, że mieszkanie kupujemy na wiele wiele lat. Nie kierujmy się więc tylko tym co tu i teraz.

Po drugie – lokalizacja

To kolejny istotny czynnik, wpływający na cenę. Nie zawsze mieszkania blisko centrum są najdroższe, choć w rzeczywistości często tak właśnie jest. Poza centrum są prestiżowe lokalizacje, które mimo, że nie w pobliżu centrum też mogą sporo kosztować.

Po trzecie – standard wykończenia

Deweloperzy oferujący sprzedaż mieszkań w Lublin mogą oferować różne standardy. Inne materiały, technologia budowy, standard wykończenia – to wszystko w dużym stopniu wpływa na cenę.

Gdy porównujesz dwa podobne mieszkania, a różnica w cenie jest spora warto się dowiedzieć z czego ona wynika. Może się bowiem okazać, że mieszkanie, które wydawało ci się bardzo drogie oferuje dużo lepszy standard co przełoży się na większy komfort mieszkania i nawet na niższe opłaty eksploatacyjne. Wtedy może się okazać, że lepiej zainwestować w droższą opcję.

Ciężko powiedzieć ile dokładnie kosztują deweloperskie mieszkania w Lublinie. Trzeba jednak przyznać, że Lublin ma jedne z lepszych cen mieszkań w Polsce. Cena metra kwadratowego zaczyna się tu już od 3 500 zł. Górnej granicy właściwie nie ma. Cały czas bowiem powstają nowe inwestycje, a deweloperzy poza standardowymi mieszkaniami budują coraz większe apartamenty, których cena rzecz jasna odzwierciedla ich status.

Nie da się jednoznacznie powiedzieć ile kosztują mieszkania w Lublinie. Każdy kto jest zainteresowany kupnem lokalu mieszkalnego musi udać się do dewelopera na spotkanie i porozmawiać. Najpierw jednak musi wiedzieć jakiego mieszkania szuka. Wtedy będzie mógł zebrać oferty od kilku deweloperów i porównać ceny. Bo każda inwestycja jest zupełnie inna dlatego nie można wrzucać ich do jednego worka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *