3 zalety ogrzewania domu piecem stalowym

3 zalety ogrzewania domu piecem stalowym

Artykuł partnera.

Piec stalowy to zarówno doskonałe uzupełnienie centralnej instalacji ogrzewania w domu jednorodzinnym, jak i samodzielne źródło ciepła. Bogactwo technologiczne i ogromne zróżnicowanie form przekładają się na rosnące zainteresowanie tak zwanymi stalowymi kozami. Nie ma się co dziwić. W końcu ogrzewanie domu piecem stalowym niesie ze sobą szereg korzyści. O czym warto wiedzieć?

Łatwość montażu i użytkowania

Stalowe piece grzewcze nie wymagają gruntownej modernizacji całego budynku. Aby sprawnie działały, wystarczy podpięcie do komina, którym odprowadzane będą spaliny. Co więcej, są kompaktowe i można je w każdej chwili zdemontować bez większego trudu. Opał jest dostarczany do paleniska poprzez frontowe drzwiczki z przeszkleniem, dzięki czemu z łatwością można kontrolować spalanie drewna. Niektóre modele wyposażone są w osprzęt, z którego pomocą można regulować siłę płomienia, a więc i temperaturę w pomieszczeniu. Piece stalowe są łatwe w utrzymaniu czystości dzięki wyjmowanym rusztom i pojemnikom na popiół. Warto zainwestować w model, który posiada system czystej szyby, czyli specjalną kurtynę powietrzną odgradzającą przeszklenie od paleniska.

Trwałość i wydajność grzewcza

Niekwestionowaną zaletą stalowych pieców grzewczych jest szybkość ich nagrzewania się. Ciepło oddawane jest całą powierzchnią pieca, a więc w pomieszczeniu bardzo szybko rośnie temperatura. Im większą mocą charakteryzuje się wybrany piec, tym większą powierzchnię jest w stanie zagrzać, dlatego ten parametr powinien być decydujący podczas zakupów. Ogromny wybór pieców stalowych o różnych mocach oferuje firma Taniekominy.pl, dostarczająca najlepsze systemy kominowe na rynku.

Na wydajność grzewczą pieca wpływa także czas spalania, a więc okres, na jaki wystarczy jedna dawka opału oraz sprawność spalania, czyli właściwość określająca jak dużo ciepła piec będzie mógł wygenerować z jednej dawki opału.

Estetyka

Nowoczesne piece stalowe w niczym nie przypominają tak zwanych kóz znanych z poprzednich dziesięcioleci. Stalowe piece często przybierają minimalistyczną formę i doskonale wpisującą się w industrialne wnętrza. Dzięki odpowiedniej aranżacji przestrzeni wokół pieca można stworzyć przytulne miejsce do odpoczynku. Piece stalowe mogą mieć różne kształty. Dla niewielkich pomieszczeń dedykowane są smukłe modele cylindryczne, których atutem jest duże przeszklenie. Za sprawą sporej szyby okalającej palenisko możemy obserwować tlący się ogień, który wnosi niezwykle przyjemny akcent do każdego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *