: Trying to access array offset on value of type bool in on line
Notice/home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php105
Jak odwodnić pomieszczenie piwniczne zalane wodą gruntową lub opadową?

Jak odwodnić pomieszczenie piwniczne zalane wodą gruntową lub opadową?

W dzisiejszych czasach coraz częściej zmagamy się z anomaliami pogodowymi, które niosą ze sobą poważne konsekwencje. Przykładem są podtopienia i zalania wynikające ze zbyt intensywnych opadów. Mogą one nie tylko spowodować zniszczenia sprzętów, ale także wpłynąć negatywnie na konstrukcje budynków. W związku z tym w przypadku zalania, należy jak najszybciej podjąć właściwe kroki, które pozwolą pozbyć się wody. Dowiedz się, jak odwodnić pomieszczenie piwniczne zalane wodą gruntową lub opadową.

Jakie skutki może mieć zalanie piwnicznych pomieszczeń?

Choć opady deszczu na ogół są pożądane, mogą nieść również ze sobą bardzo negatywne skutki. Z pewnością należy do nich ryzyko powodzi, a także zalanie domów wynikające ze zbyt dużego obciążenia kanalizacji. W jego wyniku dochodzi do odwrócenia kierunku przepływu ścieków i zalania niżej położonych pomieszczeń. Aby zminimalizować ryzyko strat związanych z zalaniem, ważna jest skuteczna i szybka reakcja, ponieważ woda zalegająca w piwnicy, czy wdzierająca się do niższych kondygnacji domu w bardzo szybkim tempie doprowadza do ogromnych zniszczeń, o których mówi przedstawiciel firmy Dambat, zajmującej się sprzedażą pomp do różnorodnych zastosowań.

Woda zalegająca w piwnicy niszczy nie tylko sprzęty, które nadają się do wyrzucenia, ale jest także przyczyną wilgoci, wnikającej w podłogi i ściany, która może powodować trudny do usunięcia grzyb. Ma on zgubny wpływ na budynek, a także na zdrowie mieszkańców. Z tego powodu należy się jej jak najszybciej pozbyć. Najlepszym sposobem będzie użycie specjalistycznej pompy do brudnej wody, wyjaśnia nasz rozmówca.

Czym się charakteryzuje pompa do brudnej wody?

Aby poradzić sobie ze skutkami zalania pomieszczeń piwnicznych, najlepiej użyć pompy zatapialnej do brudnej wody i ścieków. Jest to urządzenie przeznaczone do pracy w bardzo ciężkich warunkach, które może być wykorzystywane do wypompowywania wody z rowów melioracyjnych czy studni ściekowych, a także z zalanych piwnic i innych pomieszczeń. Aby działanie urządzenia było jak najskuteczniejsze, trzeba wziąć pod uwagę zarówno ilość zalegającej wody, jak i jej jakość. Uwzględnienie głębokości zanurzenia oraz wysokości tłoczenia pozwoli dobrać pompę o najlepszej wydajności, która w jak najszybszym czasie pomoże pozbyć się wody. W zależności od rodzaju pompy, może ona wypompować wodę nawet do poziomu 5 mm. Bardzo ważne jest także określenie, czy jest ona zapiaszczona. W takiej sytuacji potrzebne będzie mocniejsze urządzenie z filtrem antypiaskowym.

Podsumowując, pompa zatapialna do brudnej wody będzie najlepszym sposobem odwodnienia pomieszczeń piwnicznych zalanych wodą gruntową lub opadową. Jeśli urządzenie zostanie właściwie dobrane, szybko pozwoli pozbyć się wody i zminimalizuje straty wynikające z zalania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *