Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Ranking filtrów do wody. Jaki filtr wody wybrać?

Ranking filtrów do wody. Jaki filtr wody wybrać?

Artykuł partnera.

Filtrowanie wody jest jednym z najprostszych sposobów, aby uzyskać czystą i zdrową wodę do picia. Co więcej, filtry poprawiają nie tylko jakość, ale też smak wody. Jednakże rynek filtrów wody jest bardzo zróżnicowany i wybór odpowiedniego filtra może być skomplikowany. W tym artykule przedstawimy ranking filtrów do wody oraz przeprowadzimy analizę różnych typów filtrów, aby pomóc Ci w wyborze najlepszego filtra dla Twojego domu.

Dlaczego warto używać filtrów do wody?

Woda z kranu może zawierać różne zanieczyszczenia, takie jak chlor, metale ciężkie, pestycydy i inne chemikalia. Filtry do wody pomagają usunąć te zanieczyszczenia, zapewniając czystą wodę do picia, gotowania i mycia. Dzięki temu, korzystając z filtrów do wody, możemy uniknąć spożycia szkodliwych substancji i poprawić jakość swojego życia.

Typy filtrów do wody

Wyróżniamy kilka typów filtrów, ale dziś skupimy się na trzech najpopularniejszych, najczęściej występujących w naszych domach. Są to filtry dzbankowe, podzlewowe i nakranowe.

Filtr dzbankowy

Filtry dzbankowe, czy też inaczej mówiąc dzbanki filtrujące, to proste i tanie rozwiązanie do oczyszczania wody z kranu. W takim dzbanku umieszcza się wkład filtracyjny, który usuwa zanieczyszczenia z wody podczas jej przepływu z górnej części dzbanka do dolnej. Filtry dzbankowe są łatwe w użytkowaniu. Poza tym są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, co pozwala na dopasowanie do stylu swojej kuchni i własnych potrzeb.

Filtry pod zlew

Filtry podzlewowe montuje się je bezpośrednio pod zlewem, łącząc z dopływem wody do kranu. Tego typu filtry mogą być wyposażone w membrany osmotyczne i działać na zasadzie odwróconej osmozy lub w złoże filtracyjne. Co więcej, są wygodniejsze w użytkowaniu, gdyż nie ma potrzeby nabierania wody do dzbanka i czekania na przefiltrowania. Choć należy wspomnieć, że zwykle zajmują sporo miejsca w przestrzeni pod zlewem.

Filtry nakranowe

Filtry nakranowe to filtry montowane bezpośrednio do kranu nad zlewem. Montaż filtra jest prosty, a korzystanie bardzo łatwe. Wystarczy odkręcić wodę, która przepływając przez filtr, zostaje oczyszczona. To najszybszy sposób na uzyskanie czystej wody pitnej, choć z uwagi na to, że woda błyskawicznie przepływa przez filtr, słabej jakości modele mogą nie usuwać wszystkich zanieczyszczeń.

Ranking filtrów wody pitnej

Na rynku istnieje wiele marek oferujących filtry do wody, które z resztą produkują wiele różnych modeli. Te różnią się od siebie nie tylko skutecznością w usuwaniu zanieczyszczeń mechanicznych, metali ciężkich i chemikaliów, ale też wydajnością i ceną. Dlatego firma Najlepsze Filtry, która ma ponad 20 lat doświadczenia na rynku filtrów do wody, postanowiła sporządzić subiektywny ranking z podziałem na różne typy i klasy cenowe.

W zestawieniu znajduje się 5 popularnych marek:

  • Bluewater Szwecja – Filtry Bluewater charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością, dzięki czemu zapewniają dużą ilość wody czystej wody do użytku. Usuwają nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia.
  • Brita – Brita to popularna i ceniona marka filtrów do wody. Wkłady filtracyjne Brita usuwają z wody chlor, metale ciężkie i pestycydy, a także poprawiają smak i zapach wody.
  • Aquaphor – Filtry Aquaphor charakteryzują się bardzo dużą skutecznością w usuwaniu zanieczyszczeń z wody, dzięki innowacyjnym technologiom zastosowanym w filtracji.
  • Kuna Filter – Filtry Kuna są proste w użytkowaniu i charakteryzują się wysoką wydajnością w usuwaniu zanieczyszczeń z wody.
  • Ecowater – zmiękczacze wody Ecowater świetnie nadają się do usuwania kamienia z wody.

Jaki filtr wybrać, aby uzyskać naprawdę czystą wodę?

Wybór odpowiedniego filtra do wody może być trudny, ale warto zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak typ filtra, stopień filtracji, wydajność i koszty. Koniecznie zobacz szczegółowy ranking filtrów do wody przygotowany przez Najlepsze Filtry, a dużo łatwiej będzie Ci wybrać odpowiedni filtr do wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *