Drewniane domki letniskowe

Drewniane domki letniskowe

Domki letniskowe można zbudować na wiele sposobów. Decydując się na wykonanie ich z drewna, możemy być spokojni o ich trwałość, urokliwość i radość z każdej chwili w nich spędzonej.

Ponadczasowe drewno

Już od setek lat ludzie używają drewna do budowania. Zapewnia ono, sprzyjający lepszemu wypoczynkowi, specyficzny mikroklimat w każdym wnętrzu. W letniskowych domkach drewnianych, zimą jest bardzo przytulnie, zaś latem orzeźwiająco chłodno. Wszystko to za sprawą tego, że drewno bardzo dobrze zatrzymuje w środku pomieszczenia wytworzone ciepło. Drewno jest materiałem, który „zapamiętuje” bieżące parametry cieplne i nie przyjmuje ciepła od razu po jego dostarczeniu.

Idealne na wakacje

Wypoczynek w drewnianym domku letniskowym będzie w 100% skuteczny. Rodziny z dziećmi będą mieć przestrzeń wyłącznie dla siebie, a pociechy nie będą musiały ograniczać swojej aktywności i niespożytkowanej energii. W domku letniskowym istnieje możliwość korzystania z wszystkich, typowych dla zwykłych mieszkań, udogodnień. Jest to takie małe mieszkanko, w którym mamy w zasadzie wszystko. Jeśli odpowiednio wcześnie zaplanujemy sobie urlop i dopniemy go na ostatni guzik, możemy być pewni, że pobyt w drewnianym domku letniskowym będzie wyjątkowo udany, wygodny, a co równie istotne – tani.

Funkcjonalność i estetyka

Wbrew wielu pogłoskom o tym, że znacznie trwalszy jest dom murowany, należy obalić tę tezę. Drewno jest bardzo solidnym tworzywem, a długowiekowa tradycja funkcjonalnego i estetycznego budownictwa potwierdza to, poprzez wykonywanie licznych cudownych letniskowych domków. Współczesna technologia jest bardzo zaawansowana, a dzięki używaniu coraz lepszych preparatów ochronnych, możliwe stało się pielęgnowanie drewnianych obiektów.

Ekonomiczność

Ogrzanie drewnianego domku letniskowego jest niezwykle proste i tanie. Szczególnie znaczenie ma to w przypadku domków, z których korzystają turyści przez cały rok. Domki z drewna mają też to do siebie, że naturalnie potrafią optymalizować poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Nadmiar wilgoci jest „pochłaniany” przez drewno i „przenoszony” na zewnątrz. Przez to w domkach letniskowych wykonanych z drewna znacznie trudniej o zawilgocenie.

A co z budową?

Budowa domku letniskowego z drewna jest znacznie prostsza, niż w przypadku domku murowanego. Ułatwienie zaczyna się już na samym początku budowy. Fundamenty w drewnianych obiektach mogą przybierać znacznie mniejsze rozmiary. A wszystko za sprawą mniejszej wagi. Wybór projektu domku zależy wyłącznie od gustu i upodobań właściciela. Jeśli natomiast chodzi o późniejsze remonty, w przypadku domku z drewna, ich wykonanie będzie bezproblemowe.

Zalet budowania z drewna jest co niemiara. O ile dobrze je zakonserwujemy i zabezpieczymy przed zimą, możemy być pewni, że wykonane z drewna domki letniskowe posłużą przez długie lata.

Źródło:

1 thought on “Drewniane domki letniskowe

  1. Domki drewniane są śliczne, czy to letniskowe czy takie jednorodzinne. Ale nie oszukujmy się często wychodzą drożej niż te murowane…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *