: Trying to access array offset on value of type bool in on line
Notice/home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php105
Stoły do jadalni – czym kierować się przy ich wyborze?

Stoły do jadalni – czym kierować się przy ich wyborze?

Stoły do jadalni to bardzo ważny element wyposażenia domu czy mieszkania. To właśnie przy tym meblach spędza się czas z rodziną czy przyjaciółmi. Stoły odgrywają istotną rolę w codziennym funkcjonowaniu domowników. Dlatego tak duże znaczenie mają ich wymiary, kolorystyka czy kształt. Stoły niejednokrotnie są wykorzystywane nie tylko w czasie spożywania posiłków. Stanowią często miejsce pracy czy nauki. Przy wyborze kształtu mebla warto wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia. Jakie cechy powinny mieć stoły do jadalni?

Funkcjonalne i praktyczne stoły do jadalni

Stoły są centralnym elementem wystroju salonu, jadalni, a niekiedy i kuchni. To przy nim spożywane są posiłki z rodziną czy świętowane różne okazje w gronie przyjaciół. Wybierając stoły do jadalni, trzeba mieć na uwadze ilość osób, która będzie przy nich na ogół zasiadać. Jeśli goście są zapraszani rzadko, nie ma sensu zakup większego stołu. Równie dobrze sprawdzi się mebel nieco mniejszy. Duże znaczenie ma także wielkość danego pomieszczenia. W kuchni sprawdzi się na pewno stół w formie przedłużenia blatu. Warto stawiać na meble nowoczesne, które są funkcjonalne i efektowne wizualnie zarazem.

Jaki kształt powinien mieć stół do jadalni?

Pierwszą propozycją są okrągłe stoły do jadalni. Mają zaokrąglone krawędzie i nadają wnętrzu przytulnego charakteru. Można ustawić przy nich sporą liczbę krzeseł. Wówczas każda osoba ma swobodny dostęp do tego, co na stole się znajduje. Dodatkowo takie stoły ułatwiają prowadzenie konwersacji, co w przypadku mebli prostokątnych takie oczywiste nie jest. Okrągłe stoły do jadalni są dobrym wyborem dla osób, które mają małe dzieci. Te bowiem nie zrobią sobie krzywdy o wystające kanty.

Kwadratowe lub prostokątne stoły do jadalni to świetne rozwiązanie do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych. Takie meble ustawić można przy samej ścianie, co sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach. Jednak równie dobrze sprawdzają się postawione na środku salonu lub jadalni. Pełnią wówczas także funkcję dekoracyjną. 

Ciekawą propozycją są ponadto rozkładane stoły do jadalni. Cieszą się one obecnie coraz większą popularnością, bo można je w każdej chwili rozłożyć lub złożyć. To doskonała propozycja w przypadku mniejszych mieszkań i pomieszczeń. Taki mebel może bowiem na co dzień być złożony i zajmować naprawdę niewiele miejsca.

Z jakich materiałów produkowane są stoły do jadalni?

Stoły do jadalni produkowane są z różnego rodzaju materiałów. Najważniejszym elementem jest jednak blat i to on zasługuje na szczególną uwagę.

Obecnie coraz popularniejsze są stoły z blatami kamiennymi. Są one twarde i idealnie gładkie, a także odporne na wilgoć czy zarysowania. Nie sprawiają większych problemów w zakresie utrzymania w czystości. Są wytrzymałe, ale i dość drogie. Ich wadą jest też spora waga. W małych wnętrzach prezentują się zbyt masywnie. Ciekawą propozycją są także stoły do jadalni z blatem drewnianym. Drewno to materiał naturalny, który można odnawiać i malować na różne kolory. Spore znaczenie ma tutaj rodzaj zastosowanego drewna. Niestety np. meble sosnowe są mało wytrzymałe. Stąd też nie sprawdzają się raczej w jadalniach.

Kolejną propozycją są laminowane i akrylowe stoły do jadalni. Są to meble odporne na zaplamienia, zarysowania czy wysoką temperaturę. Cechują się także odpornością na działanie promieniowania ultrafioletowego. Od lat ich popularność systematycznie rośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *