Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Zalety nowoczesnych urządzeń grzewczych z podajnikiem

Zalety nowoczesnych urządzeń grzewczych z podajnikiem

Instalacje grzewcze w budynkach mieszkalnych mogą być sterowane za pomocą komputera zarządzającego pracą pieca centralnego ogrzewania.

W ten sposób takie instalacje lepiej reagują na potrzeby użytkowników oraz pozwalają na obsługę procesu spalania bez dużych nakładów czasu pracy.

Nowoczesne paliwo i jego dozowanie

Tradycyjny węgiel dzięki procesowi przetwarzania jest sprzedawany w workach, a każda bryłka ma takie same parametry. Stąd możliwość zastosowania automatycznych podajników ślimakowych. Cechy, jakie posiada taki opał, ułatwiają ich użytkowanie i zmniejszają ryzyko zacięcia się podajnika lub nieprawidłowości w jego pracy. Użytkownik kotła centralnego ogrzewania musi jedynie uzupełniać stan zapasu paliwa w podajniku, do którego można wsypać ekogroszek raz na kilka dni. Dzięki wysokiej kaloryczności, jaką posiada węgiel, można ograniczyć ilość spalin i ogrzewać budynek efektywnie. Mniej jest również popiołu niż przy tradycyjnych urządzeniach.

Uniwersalne zastosowanie kotłów na węgiel workowany

Stosując odpowiedniej mocy urządzenie grzewcze na ekogroszek, można ogrzać dowolnie duży budynek. Pamiętać należy o zapasie mocy w celu ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Proces spalania odbywa się automatycznie i może być dodatkowo sterowany za pomocą programatorów. Montowane termostaty w pomieszczeniach ułatwią dopasowanie tempa, w jakim zużywany będzie opał. Kotły takie po zastosowaniu zaworów trójdrożnych mogą być używane również w lecie jako źródło ciepła do podgrzewania zasobnika ciepłej wody.

Zabezpieczenia instalacji i poprawa bezpieczeństwa

Dodatkową zaletą urządzeń spalających eko groszek jest duży wybór dostępnych zabezpieczeń. Mogą być to zawory bezpieczeństwa reagujące na ciśnienie lub takie, które awaryjnie uzupełniają instalacje, dolewając zimną wodę. Powoduje to obniżenie objętości płyny w instalacji i powrót ciśnienia do stanu poprzedniego. W celu jeszcze lepszej ochrony przed pożarem występują dodatkowe zawory wylewające wodę na węgiel w podajniku ślimakowym. W ten sposób nie ma możliwość przeniesienia ognia z komory spalania do zasobnika paliwa.

Nowe technologie pozwalają na proste użytkowanie instalacji centralnego ogrzewania. Większość procesów będzie odbywać się automatycznie oraz reagować one będą na ustawienia sterowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *