Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Wybierz odpowiednie lampy do swojego wnętrza

Wybierz odpowiednie lampy do swojego wnętrza

Jednym z głównych elementów wyposażenia wnętrza są lampy. Do wyboru mamy stołowe, stojące, wiszące, kinkiety czy taśmy ledowe. Dodając do tego dwie różne barwy światła wychodzi, że mamy ogromną możliwość kombinacji. Jakie lampy pasują do danego wnętrza? Dowiesz się w tym artykule.

Wnętrza skąpane w świetle

Planowanie, gdzie będą zamontowane dane lampy, zaczyna się już w fazie projektu. Oczywiście w trakcie realizacji możliwa jest zmiana niektórych elementów, ale nie zawsze jest to możliwe. Jak ustawiać światło w konkretnych pomieszczeniach?

Jaką barwę wybrać?

W niektórych wnętrzach musimy zastosować mocniejsze światło. Dotyczy to szczególnie pomieszczeń o charakterze roboczym:

  • gabinet;
  • łazienka;
  • kuchnia;
  • garaż.

Natomiast wnętrza służące głównie do wypoczynku i relaksu lepiej wyglądają w świetle przygaszonym, o ciepłej barwie:

  • salon;
  • jadalnia;
  • korytarz;
  • sypialnia.

W niektórych warto zastosować podwójny rodzaj oświetlenia, zarówno światło o barwie chłodnej jak i ciepłej. Ale o tym później.

Duży wybór lamp znajdziemy na https://iluve.com

Halogeny, kinkiety, lampy wiszące, a może stojące? Wybór jest ogromny

Oprócz barwy światła na wygląd wnętrza wpływ ma także rodzaj zamontowanej lampy. Odpowiednia aranżacja świetlna doda każdemu wnętrzu magicznego wręcz klimatu.

Salon

Do salonu najlepiej pasuje światło o barwie ciepłej. Dzięki niemu stworzymy atmosferę przyjemną, w której spędza się czas z rodziną na luźnej rozmowie. Co do wyboru lampy, to do industrialnych wnętrz dobrze pasują żyrandole wykonane z metalowych profili.

Jeśli chodzi o lampę, to lepiej jest wybrać wiszącą, jako delikatne światło ciepłe oraz kilka mocniejszych umieszczonych wokół salonu. Ciekawie też wygląda światło odbite, w tym celu umieszcza się lampy ledowe pod podwieszanym sufitem.

Sypialnia w miłym świetle

Jadalnia i sypialnia

Jadalnia oraz sypialnia to wnętrza służące rodzinie jako miejsca intymne, do nich lepiej pasuje światło o barwie ciepłej. Sypialnia zyska dużo dzięki kinkietom zamontowanym na ścianach, które delikatnie rozjaśnią mroki nocy. Ich uzupełnieniem będą lampki nocne przy łóżku, idealne do czytania wieczornych powieści.

Jadalnia wymaga również dopieszczenia odpowiednim światłem. Musimy w niej stworzyć klimat sprzyjający apetytom. W tym celu obniżamy optycznie sufit. Można to zrobić zawieszając dość nisko nad stołem lampy o ciepłej barwie.

Kuchnia i gabinet to przestrzeń robocza

Gabinet i kuchnia wymagają całkiem innego podejścia, jeśli chodzi o światło. Chłodne będzie używane do pracy. W kuchni może to być lampa Led podszafkowa, umieszczana nad blatem.

W gabinecie najlepiej pracuje się w świetle o barwie chłodnej. Pomaga ono w skupieniu się nad pracą i odpędza sen z powiek. Za to ciepłe i rozproszone światło jest korzystne, kiedy chcemy z kontrahentem uraczyć się lampką wina czy uczcić dopięcie projektu szampanem. Wtedy ciepłe światło pozwoli nam wytworzyć luźniejszą oraz bardziej przyjazną atmosferę.

Warto w obu tych pomieszczeniach zamontować zarówno lampy ze światłem chłodnym jak i ciepłym.

Wybierając lampę do wnętrza sprawdzajmy przede wszystkim jej jakość. Dobrze wykonana, z wysokiej jakości materiałów, posłuży nam długie lata. Drugim ważnym aspektem jest dobór lampy do stylu wnętrza. W pałacowych będą bardzo efektownie wyglądać lampy z ozdobnymi żyrandolami, natomiast w stylu skandynawskim muszą być jak najbardziej ubogie w detale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *