Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Wentylator na upalne dni – jaki wybrać?

Wentylator na upalne dni – jaki wybrać?

Artykuł partnera.

Lato zbliża się wielkimi krokami. Już teraz dni są coraz cieplejsze, a według prognoza przygotowanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej tegoroczne lato ma być wyjątkowo ciepłe. Dlatego już dziś warto przygotować się na falę upałów i kupić wentylator, który zapewni ochłodę i lepsze funkcjonowanie w wyjątkowo ciepłe dni! Zwłaszcza, że wysokie temperatury mogą negatywnie wpływać na nasze samopoczucie oraz efektywność wykonywania codziennych obowiązków. Wybór odpowiedniego wentylatora jest bardzo ważny, dlatego zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym radzimy, na co zwrócić uwagę i polecamy dobre jakościowo urządzenia!

Co to jest wentylator i jak działa?

Wentylatory to urządzenia, które pomagają obniżyć temperaturę w pomieszczeniu poprzez poruszanie powietrzem. Wentylator zawiera wirnik, który obraca się, generując przepływ powietrza, co wpływa na ochłodzenie temperatury. W zależności od rodzaju wentylatora wirnik może być napędzany przez silnik mechaniczny lub elektryczny.

Gdzie przyda się wentylator

Wentylator doskonale sprawdzi się w domach, biurach i różnego typu zakładach, sklepach, restauracjach, kawiarniach.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wentylatora?

Jeśli chcesz kupić jak najlepszy wentylator, powinieneś sprawdzić kilka czynników:

 • typ wentylatora – w zależności od tego, gdzie chcesz umieścić wentylator, wybierz odpowiedni typ wentylatora. Możesz wybrać wentylator podłogowy, stołowy, wieżowy, sufitowy, kolumnowy, przenośny.
 • wentylatory podłogowy – idealnie sprawdzi się do większych pomieszczeń. Średnica śmigła umieszczonego za ochronną kratką w przypadku tego typu wentylatorów może wynosić ok 120 cm, co przynosi większą ochłodę. Polecamy je do salonów, biur i lokali użytkowych.
 • wentylatory sufitowe – montowane są na suficie, sprawnie chłodzą całe pomieszczenie. Sprawdzają się w biurach lub w pomieszczeniach, gdzie konieczne jest całoroczne chłodzenie.
 • wentylatory kolumnowe – składają się z kilku mniejszych, pionowo ustawionych śmigieł, otoczonych ochronną kratą. Wyglądają smuklej i zajmują mniej miejsca. Często wentylatory kolumnowe wyposażone są w dodatkowe funkcje.
 • wentylatory stołowe – to doskonała alternatywa do pomieszczeń, gdzie nie ma miejsca na wentylator podłogowy.
 • moc i wydajność wentylatora – zazwyczaj wentylatory domowe mają moc 20-100 W. Warto wybrać wentylator z możliwością regulacji intensywności nawiewu.
 • sposób zasilania – mniejsze modele mogą być zasilane na baterie, jednak większe zasilane są sieciowo.
 • regulacja prędkości – jest to ważna funkcja, która umożliwia dostosowanie siły powiewu powietrza do naszych preferencji.
 • przepływ powietrza – to miara ilości powietrza, która przepływa przez wentylator w jednostce czasu. Wyższy stopień przepływu powietrza gwarantuje silniejszy strumień powietrza generowany przez wentylator i wpływa na zwiększenie tempa chłodzenia i cyrkulacji powietrza.
 • poziom hałasu – zwróćmy również uwagę na głośność pracy wentylatora, zwłaszcza, jeśli chcemy umieścić go w sypialni lub w pokoju dziecka.
 • obecność dodatkowych funkcji – warto sprawdzić, czy wentylator ma dodatkowe funkcje takie jak możliwość nawilżania i jonizacji powietrza, oscylacja, zdalna kontrola ustawień czy czasowy wyłącznik. Sprawdź, które z tych funkcji są dla Ciebie istotne.
 • efektywność energetyczna – sprawdź klasę energetyczną wentylatora. Energooszczędny model pozwoli zredukować zużycie energii i obniżyć koszty eksploatacji.

Ile Wat powinien mieć dobry wentylator?

Ilość Watów zależna jest od rozmiaru, typu i zastosowania wentylatora. Większa moc wentylatora zapewni większą wydajność i szybszy przepływ powietrza. Jednak zbyt duża moc doprowadzi do niepotrzebnego zużycia energii. Standardowe wentylatory domowe mają moc od 20-100 Watów. Wentylatory stołowe mają mniejszą moc – 20-50 Watów. Większe wentylatory podłogowe wymagają mocy od 50-100 Watów.

Jaki wentylator na upały wybrać? Polecane modele

 • Wentylator DUUX SMART FAN WHISPER FLEC STAND FAN DXCF11 – jest to wentylator, który może być używany zarówno jako podłogowy, jak i stołowy dzięki możliwości regulowania wysokości w zakresie 51 i 88 cm. Wentylator można sterować zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej lub ręcznie. Wentylator Duux DXCF11 2 w 1 ma zasilanie sieciowe. Z dodatkowych funkcji wentylator posiada timer, 24-stopniową regulację prędkości nawiewu, oscylację, która daje możliwość automatycznego ruchu wentylatora na boki, co zapewnia równomierne rozprowadzenie powietrza po pomieszczeniu. Dodatkowo wentylator Duux DXCF11 2 w 1 nawilży powietrze, co zwiększy poczucie chłodu i wpłynie na komfort przebywania w pomieszczeniu.
 • Wentylator Rowenta VU4410 – to wentylator podłogowy zasilany sieciowo, zapewniający wydajne chłodzenie pomieszczenia. Jego maksymalna moc wynosi 55 Watów, posiada 3-stopniową regulację prędkości nawiewu, regulację kąta nachylenia, a także funkcję oscylacji, która wpływa na równomierne rozprowadzenie powietrza po pomieszczeniu. Wentylator Rowenta VU4410 pracuje cicho, poziom głośności wynosi 54 dB (A). Urządzenie jest łatwe do transportowania, można regulować jego wysokość.
 • Wentylator Xiaomi Mi Smart Standing Fan 2 Stand Fan, 15 W, Oscillation – posiada podwójne łopatki, które obracają się jednocześnie, co zwiększa przepływ chłodzenia i zapewnia większe chłodzenie oraz zasięg do 14m. Wentylator posiada również algorytm symulujący naturalną bryzę. Xiaomi Mi Smart Standing Fan 2 można umieścić zarówno na podłodze, jak i stole, ponieważ można regulować jego wysokość. 100 poziomów regulacji prędkości umożliwia idealne dostosowanie nawiewu do swoich preferencji. Silnik DC zmniejsza zużycie energii. Wentylator ten można sterować głosem. Jest bardzo cichy, poziom głośności wynosi 30,2 dB(A).
 • Wentylator Wieżowy Xiaomi Smart Tower Fan – zapewnia delikatny i naturalny powiew, a także cichą pracą – poziom hałasu to zaledwie 3,4 dB(A). Sprawia to, że jest to wentylator idealny do sypialni czy pokoju dziecka – przez całą noc będzie zapewniać naturalny powiew, wpływając na dobry sen. Aplikacja Mi Home zapewnia regulację kąta pracy wentylatora w zakresie 30°, 60°, 90°, 120°, 150°. Umożliwia to skuteczne chłodzenie całego pomieszczenia. Wentylator Wieżowy Xiaomi Smart Tower Fan jest bezpieczny dla dzieci – ma stabilną konstrukcję i drobną kratę, która zabezpieczy przed włożeniem palców do wentylatora.

Powyżej wymienione wentylatory, jak i wiele innych kupić w sklepie internetowym z RTV i AGD Sheyk.pl. Zobacz więcej na: https://sheyk.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *