Trzy kroki do funkcjonalnej łazienki

Trzy kroki do funkcjonalnej łazienki

W nowoczesnej aranżacji wnętrz duże znaczenie ma nie tylko wygląd danej przestrzeni, ale także dostosowanie poszczególnych elementów do komfortu oraz zapotrzebowania domowników. Warto wiedzieć, w jaki sposób można stworzyć funkcjonalną łazienkę.

Długi okres użytkowania

Chcąc zaaranżować nowoczesne wnętrze, należy pamiętać o wyborze mebli wykonanych z trwałych materiałów odpornych na działanie wilgoci. Najpopularniejsze rozwiązanie stanowią wyroby wykonane z płyty MDF. Materiał ten jest bowiem tańszy od drewna. Płyty MDF nie wykazują jednak dużej odporności na działanie wilgoci. W przypadku mebli do łazienki warto zatem zastanowić się nad wyborem tworzywa HPL. Płyty te przystosowane są bowiem do warunków otoczenia nasyconego wilgotnością. Produkuje się je z rozdrobionego papieru i żywicy. Płyty utwardzane są ponadto w wysokiej temperaturze. Najbardziej ekologiczną opcją jest wybór mebli wykonanych z drewna. Warto jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego rodzaju surowca. Do łazienki zaleca się zazwyczaj meble wykonane z egzotycznego drewna. Alternatywną opcją jest wykorzystanie dębowych wyrobów.

Strefa higieny i relaksu

W nowoczesnych mieszkaniach często montuje się przesuwane drzwi, które pozwalają na zaoszczędzenie miejsca. Tego typu rozwiązanie idealnie sprawdzi się zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach. Warto jednak pamiętać, by drzwi do kabiny prysznicowej były odporne na działanie wilgoci. Należy również wziąć pod uwagę solidność zastosowanych prowadnic.

Przechowywanie rzeczy

W przypadku niewielkich łazienek, warto zrezygnować z niepotrzebnych dodatków. Mogą one bowiem zajmować miejsce, nie spełniając żadnej funkcji użytkowej. Szukając funkcjonalnych mebli, warto zdecydować się na wybór słupków łazienkowych. W sklepach stacjonarnych i internetowych można zakupić modele stojące lub wiszące. Zaletą słupków jest duża pojemność połączona z niewielką szerokością. Meble dostępne są w różnorodnych wariantach kolorystycznych, więc ich dopasowanie do pozostałych elementów wystroju nie stanowi dużego wyzwania.

Zaaranżowanie funkcjonalnej, nowoczesnej łazienki nie jest trudne. Warto jednak pamiętać, by przed remontem dobrze zaplanować swoje działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *