Szybkie lunch boxy do szkoły i pracy: dowiedz się, jak je skomponować!
Lunch box czy śniadaniówka? Niezależnie od tego, jak wolisz nazywać swój pojemnik na drugie śniadanie, z pewnością lubisz, kiedy jest wypełniony po brzegi smakołykami, którymi możesz cieszyć się podczas przerwy w pracy. Jak skomponować śniadaniówkę, której zawartość docenią nawet najwięksi smakosze? Podpowiadamy!
Z tekstu dowiesz się:
- jak przygotować lunch boxy na słono,
- czy trudno jest przygotować lunch boxy na słodko.
Choć śniadaniowych opcji jest cała masa, istnieje jeden dość podstawowy podział, a mianowicie: na słodko i na słono. Nieważne, czy jesteś łasuchem, który nie potrafi przejść obojętnie obok kawałka czekolady, czy Twoim ulubionym przysmakiem jest schabowy: wśród naszych propozycji z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
Krajalnica: pomoże Ci nie tylko w krojeniu chleba
Czy kiedy zastanawiasz nad drugim śniadaniem do pracy, jako pierwsze na myśl przychodzą Ci kanapki? Nic w tym dziwnego! To w końcu szybka i smaczna przekąska, z której przygotowaniem poradzi sobie nawet największy kuchenny laik (zwłaszcza jeśli pod ręką ma dobrą krajalnicę do chleba). Nie będziemy Cię namawiać do rezygnacji z tego smakołyku, ale spróbujemy Cię zachęcić do poszukiwania nowych smaków.
Jeśli więc chciałbyś nieco zmodyfikować swoje drugośniadaniowe nawyki, spróbuj np. przygotować domowe rollsy. Możesz do tego użyć usmażonych w domu wytrawnych naleśników lub gotowych tortilli. Wystarczy, że posmarujesz je serkiem kremowym, obłożysz ulubionymi dodatkami – łososiem, kawałkami kurczaka, warzywami czy ziołami, zrolujesz i pokroisz na małe kawałki. Jeśli lubisz jajka, możesz przygotować wersję omletową – wybrane składniki nałóż na cienki omlet usmażony na odrobinie oliwy i zwiń.
Jeśli masz w domu dobry blender ręczny, spróbuj zaprzyjaźnić się z wytrawnymi muffinkami. Do ciasta, przygotowanego z mąki, oliwy, jajek i mleka, możesz dodać trochę przesmażonego szpinaku, pokrojonych suszonych pomidorów i pokruszonej fety. Warto również spróbować wersji z pokrojoną wędliną, żółtym serem, papryką i czosnkiem. Takiego drugiego śniadania nie odmówi nawet największy niejadek.
Blender ręczny: sprawdź, jak pomoże Ci w przygotowaniu śniadania na słodko
Przegródka z wytrawną częścią śniadania już zaplanowana, a teraz najwyższa pora na słodkości. Złap więc za blender ręczny i przygotuj ciasto na pyszny chlebek bananowy. Zmiksuj na gładką masę dojrzałe banany, cukier, mąkę, jajko i proszek do pieczenia, przelej do formy i upiecz. Żeby słodkiej rozpuście nie było końca, możesz dodać do ciasta trochę posiekanej czekolady.
Blendery ręczne doskonale sprawdzą się także podczas przygotowywania naleśników – idealnych do jedzenia zarówno na ciepło, jak i na zimno. Spróbuj przygotować tradycyjne amerykańskie pancakes, dodając do ciasta borówki amerykańskie, kawałki czekolady lub pokruszone orzechy. Taka przekąska na pewno nasyci Cię na długo, a przy okazji poprawi Ci humor.
Jeśli masz ochotę na kulinarny eksperyment, spróbuj przygotować grecki deser mleczny – rizogalo. Wystarczy, że porcję ryżu zalejesz mlekiem, dodasz do niego trochę otartej skórki pomarańczy lub cytryny, a także wanilię, a po zagotowaniu – nieco skrobi kukurydzianej. Gotowy deser posyp obficie cynamonem: będzie doskonale smakował i podgrzany, i zimny.
Team na słodko czy team na słono? Niezależnie od tego, do której z tych grup się zaliczasz, warto pamiętać o zabraniu ze sobą do pracy lub do szkoły większej lub mniejszej przekąski. W przygotowaniu każdej z nich z pewnością pomogą Ci urządzenia Zelmer: blender ręczny i krajalnica.