Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Szklane cuda

Szklane cuda

Współcześnie szkło jest podstawowym wyposażeniem każdego domu. Stanowi synonim luksusu i elegancji. Nic zatem dziwnego, że w nowoczesnych wnętrzach niezwykle często wykorzystuje się szkło, nie tylko w celu upiększenia przestrzeni, lecz także stawia się na jego wielofunkcyjność. Niejedna hurtownia szkła budowlanego oferuje wysokiej jakości szkło oraz profesjonalne usługi jego obróbki i montażu, tak by móc w pełni sprostać oczekiwaniom swoich klientów i upiększyć wnętrza ich domów.

Co można zrobić ze szkła?

Szkło jest niezwykle funkcjonalnym tworzywem, które zdziałać może naprawdę wiele. Powiększa optycznie mieszkanie, a także dodaje wnętrzu lekkości. Ze szkła wykonywane są nie tylko drzwi, meble, schody czy ściany, ale również kominki, podłogi i grzejniki. Szkło jest elementem higienicznym, bezpiecznym, prostym w montażu oraz daje szerokie możliwości aranżowania przestrzeni.

Szklane schody

Schody maja bardzo duży wpływ na charakter wnętrza, a stworzenie z nich dzieła sztuki to nie lada wyzwanie. Coraz większym powodzeniem cieszą się schody stworzone ze szkła, które przyciągają uwagę swym ponadczasowym stylem i elegancją. Ogromnym ich atutem jest kształt, który może być niemalże dowolny. Zastosowanie szklanej konstrukcji jest bardzo wymagające i skomplikowane, jednak warte czasu i poświęcenia, gdyż zrealizowane wyzwanie daje piorunujący efekt.

schody

Szkło w kuchni

Jednym z najnowszych aranżacyjnych trendów jest użycie szkła na ścianie w kuchni. Szkło jest elementem bardzo praktycznym – jest odporne na zaplamienia oraz na działanie czynników chemicznych. Dlatego też bardzo chętnie używane jest przy kreacji przestrzeni kuchennej. Udekorowanie ściany szkłem pozwoli na osiągnięcie fantastycznych efektów dekoracyjnych. Jego lekkość i transparentność jest zaletą docenianą przez wielu architektów wnętrz. Dostępne na rynku rozmaite formy i barwy sprawiają, że szkło jest coraz chętniej wykorzystywane w aranżacjach kuchennych.

Szkło w łazience

Szkło jest także świetnym materiałem do wykreowania łazienki. Poza swoją podstawową zaletą, jaką jest wodoodporność, stanowi idealny element wykończeniowy, który optycznie powiększy każdą łazienkę. Szkło w łazience to nie tylko lustra, choć ich trafny wybór jest kluczowy. Od kilku sezonów bardzo modne w wystroju łazienki są szklane ściany. Można zastosować jednolity szklany panel na całą ścianę lub wykorzystać układ mniejszych szklanych paneli, które będą układane tak samo jak typowe płytki ceramiczne. Szklany panel w łazience jest estetycznym i niezwykle efektownym elementem wystroju wnętrza, a dobranie odpowiedniej kolorystyki sprawi, że przestrzeń stanie się cieplejsza i delikatniejsza.

Ważne kwestie w aranżacji z użyciem szkła

Pomimo, iż szkło jest bardzo higienicznym tworzywem – nie wchłania wilgoci i nie zatrzymuj brudu – decydując się na dużą ilość lustrzanych mebli warto zadbać o porządek w domu, gdyż mogą one potęgować bałagan. Szklane powierzchnie, montowane w okolicach zlewozmywaka lub kuchenki, warto pokryć specjalną folią polipropylenową. Ułatwi to utrzymanie w kuchni czystości. Warto także, wnętrza, w których jest sporo szkła, ocieplić tkaninami, dywanami czy tapetami, gdyż szkło samo w sobie wydaje się mało przytulne i chłodne. Pamiętajmy także, by nie wieszać naprzeciwko łóżka lustra. Nasz odpoczynek będzie wówczas przyjemniejszy i nie będziemy mieć wrażenia, że jesteśmy stale obserwowani.

1 thought on “Szklane cuda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *