Szafa do przedpokoju – ważny element domu

Szafa do przedpokoju – ważny element domu

Szafa w przedpokoju w naszym klimacie jest wręcz niezbędna. W zimowym sezonie musimy mieć gdzie umieścić płaszcze i grube kurtki, a latem trzymać kapelusze i parasole. Dla wierzchnich okryć najlepszym na to miejscem jest właśnie szafa, usytuowana w pobliżu drzwi wejściowych. Jaką jednak wybrać?

Z lustrem czy bez?

Mamy naprawdę ogromny wybór modeli szaf do przedpokoju. Te z lustrem albo bez lustra. Pytanie jak je dopasować do swojego wnętrza?

Do jakiego przedpokoju szafa z lustrem?

Szafa z lustrem idealnie nadaje się do małego i zacienionego przedpokoju. Zazwyczaj posiadamy takie w mieszkaniach. Dzięki temu będziemy nie tylko mogli ocenić swój wygląd przed wyjściem na zewnątrz. Lustro odbija światło, co rozjaśnia i optycznie powiększa pomieszczenie.

Jeśli w przedpokoju nie zamierzamy montować lustra osobno to taka szafa z gotowym lustrem na pewno nam się przyda.

Kiedy możemy zrezygnować z szafy z lustrem w przedpokoju?

Jasny i przestronny przedpokój to idealne rozwiązanie, możemy postawić w nim szafę z lustrem jak i bez. Jest to nawet zalecane, gdyż zbyt duża ilość odbijających światło powierzchni sprawia, że burzy się harmonia wnętrza. Przedpokój nie jest pomieszczeniem reprezentatywnym, dlatego starajmy się go urządzać tak aby był estetyczny i praktyczny.

Szafa zamknięta czy otwarta

W sklepie internetowym forte.com.pl mamy do wyboru zamknięte i otwarte modele szaf. Trzeba dobrze rozważyć ich atrybuty, aby wybrać najbardziej pasujący do naszych potrzeb mebel.

Szafa do przedpokoju zamknięta

Zamknięta szafa do przedpokoju ma tą zaletę, że w razie konieczności można wszystko do niej schować i nic nie leży w korytarzu. Poza tym to co schowane, już się nie kurzy. Za to wadą jest to, że w dużej i zamkniętej szafie robi się nam składowisko rzeczy i ubrań mniej lub bardziej potrzebnych. Osoby, które nie mają problemu z robieniem porządków w garderobie nie muszą się obawiać tego problemu.

Szafa do przedpokoju otwarta

Niektóre wnętrza są zaprojektowane tak, że zamknięta szafa nijak w nich nie pasuje. Aby nie szpecić pomieszczenia, warto postawić na modele częściowo otwarte. Tym bardziej jeśli trzymanie porządku w szafie to nasza bolączka. Otwarty model skłoni nas do systematycznego składania i odwieszania ubrań na miejsce.

Oczywiście model jaki wybierzemy musi nie tylko pasować do wnętrza, ale też i nam się podobać. Nie zapominajmy przy tym o praktyczności. Mała rodzina będzie miała problem ze zmieszczeniem wierzchnich okryć na wieszakach małej szafy w połowie zabudowanej. Jeśli w mieszkaniu przebywa kilka osób lepiej jest wybrać pojemną szafę zabudowaną do sufitu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *