Plisy okienne, rolety, firanki – popularne sposoby na zasłonięcie okien

Plisy okienne, rolety, firanki – popularne sposoby na zasłonięcie okien

Nasz dom to nasza strefa prywatności, nasza przestrzeń w której pragniemy czuć się swobodnie. Mieszkając w dużych aglomeracjach miejskich bądź w domach usytuowanych blisko siebie, warto zasłonić okna przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów bądź sąsiadów. Komfort i poczucie, że nikt nas nie podgląda i nie jesteśmy obserwowani, to największy luksus. Jakie możemy wyróżnić sposoby na zasłonięcie naszych okien? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Metody zasłonięcia okien

Chcąc zagwarantować sobie prywatność i swobodną przestrzeń, nasze okna możemy zasłonić używając:

  • plis okiennych,
  • rolet,
  • żaluzji,
  • foli (lustrzane lub matujące),
  • okiennic,
  • parawanów,
  • firanek i zasłon,
  • zazdrostek,
  • szkła ciekłokrystalicznego.

Sposoby zasłonięcia okien to szeroki wachlarz, dzięki czemu każdy znajdzie rozwiązanie dopasowane do swoich możliwości i potrzeb.

Co wybrać do naszego domu bądź mieszkania?

Najpopularniejszym sposobem na zasłonięcie okien są rolety. Wykonywane są z różnorodnych materiałów, w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu idealnie wpasują się w różnorodne aranżacje wnętrz. Dobrze wyglądają w każdym oknie. Są tanie i łatwe w utrzymaniu czystości. Wyróżnić możemy rolety „dzień i noc”, ażurowe i inne.

Plisy okienne to składający się w harmonijkę ciekawy sposób zasłonięcia naszych okien. Wykonane są z trwałego materiału bądź wysokiej jakości preparowanego papieru. Umożliwiają zasłonięcie okien od góry i od dołu. Razem z roletami to najczęściej wybierana metoda na zasłonięcie okien.

Żaluzje mogą być drewniane bądź metalowe. Sami określamy stopień zasłonienia. Jeśli będą ułożone pod odpowiednim stopniem, będą jednocześnie przepuszczać światło i osłaniać przed niechcianymi spojrzeniami przechodniów. Ich montaż jest bardziej skomplikowany niż standardowych rolet. Co więcej, trudno utrzymać je w czystości

Folie to dość innowacyjna metoda zasłonięcia naszych okien. Można wybrać modele o różnym stopniu zmatowienia, kolorze i fakturze. Wyróżniamy folie mleczne, perforowane bądź z efektem lustra weneckiego.

Okiennice to sposób zasłonięcia okien jedynie dla posiadaczy domów, gdzie można śmiało ingerować w zewnętrzny wygląd domu. Okiennice prócz starodawnych, drewnianych, występują w designerskich, nowoczesnych wersjach tworząc doskonały wizerunek.

Parawany to metoda, która sprawdzi się w przypadku dużych okien. Osłonięta dolna część okna zapewni odpowiedni poziom prywatności. Doskonałe dla okien francuskich.

Firanki i zasłony to standardowa metoda ozdabiająca i zasłaniająca nasze okna. Powszechnie znane zasłony możemy zamienić na nowoczesne panele, które staną się doskonałą ozdobą naszych wnętrz.

Zazdrostki powszechnie stosowane są w kuchniach. Są to firanki bardzo niewielkich rozmiarów, które idealnie nadają się do małych okien. Umieszczone są mniej więcej w połowie okna. Odpowiednio dopasowane najdą pomieszczeniu szyku i charakteru.

Szkło ciekłokrystaliczne to wyjątkowo nowoczesne rozwiązanie. Technologia ciekłych kryształów pozwala na dowolną zmianę przezierności. Można więc wybrać dowolny stopień „zamglenia”.

Najważniejsza jest jakość

Bez względu na to jaki sposób na zasłonięcie okien wybierzemy, rolety, plisy okienne, żaluzje i inne muszą charakteryzować się najwyższą jakością i trwałością użytkowania. Wyposażenie naszych okien wiąże się zazwyczaj ze sporym wydatkiem, w związku z czym zakupione rozwiązania powinny służyć nam na długi czas.

Zafunduj sobie przestrzeń pełną prywatności, która stanie się najlepszą strefą relaksu. Do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *