Oświetlenie domowego gabinetu

Oświetlenie domowego gabinetu

Od przełomowego i dla wielu osób trudnego roku 2020, praca zdalna stała się codziennością wielu pracowników nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Warto jednak pamiętać, że komputer i szybkie łączę internetowe to jeszcze nie wszystko. Bardzo ważne jest prawidłowe oświetlenie domowego gabinetu, które wpłynie nie tylko na nasze samopoczucie w czasie wykonywania zawodowych obowiązków, ale także efektywność podejmowanych działań. Czy w tej przestrzeni sprawdzą się lampy wiszące, czy może lepiej postawić dodatkowe oświetlenie, np. kinkiety czy lampy podłogowe? Podpowiadamy, jak przygotować domowe miejsce do pracy.

Praca zdalna może być wyłącznie etapem przejściowym, ale może być również sposobem na życie. Nieważne, co wybierzesz – zawsze zadbaj o to, byś miał warunki do jej efektywnego wykonywania. Prawidłowo przygotowana przestrzeń to podstawa, dlatego podpowiadamy, jakie lampy do gabinetu będą najlepszym rozwiązaniem dla ciebie.

Kinkiety na wysięgnikach – najlepsze do gabinetu

Okazuje się, że nowoczesne kinkiety mogą być wykorzystywane zarówno jako oświetlenie dodatkowe, jak i główne. Bardzo ważny jest jednak wybór właściwego modelu oraz montaż w miejscu, które pozwoli na skuteczne rozjaśnienie określonej strefy. Pamiętaj, że dobrze dobrane lampy ścienne potrafią wpłynąć pozytywnie na nastrój pomieszczenia, co ma ogromne znaczenie dla pracowników wyrabiających w domu nadgodziny. W gabinecie ważna jest także estetyka i styl, które sprawiają, że twój nastrój jest lepszy.

Choć gabinet domowy powinien być praktyczny, nie powinien być nudny. Na szczęście szeroki asortyment nowoczesnych sklepów z oświetleniem pozwala na dobranie nietuzinkowych rozwiązań, które trafią w nawet najbardziej oryginalne gusta. Warto sprawdzić produkty dostępne w sklepie Artera – są eleganckie i minimalistyczne, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w większości nowoczesnych pomieszczeń. Pamiętaj, że twoje miejsce pracy musi ci się podobać, bo twój dobry nastrój wpływa na efektywność.

Kinkiety do gabinetu – jakie wybrać?

Oświetlenie biurowe często kojarzone jest z nieprzyjemnymi lampami jarzeniowymi, które skutecznie rozjaśniają pomieszczenie, ale prezentują się bardzo nieestetycznie. Współcześnie jednak możesz wybrać interesujące modele, które idealnie wpiszą się w twoje potrzeby i gust. Nowoczesne kinkiety z wysięgnikami cechuje wyraźny charakter i nietuzinkowy styl, które pozwalają nadać przestrzeni absolutnie nowego wyrazu.

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się kinkiety z wysięgnikami utrzymane w stylu industrialnym. Łączą w sobie bowiem ponadczasowy i doceniany obecnie minimalizm oraz wysokiej klasy materiały o dużej trwałości. Praktyczne wysięgniki sprawiają, że możliwe jest precyzyjne sterowanie strumieniem światła. Możesz skierować go dokładnie tam, gdzie potrzebujesz, by dokładnie rozjaśnić przestrzeń roboczą. To wyraźnie podniesie komfort twojej pracy.

Lampy podłogowe do gabinetu w domu

„Domowy gabinet” to nie zawsze osobne pomieszczenie. Nierzadko to wyłącznie fragment salonu czy sypialni – szczególnie w przypadku osób, które nie planują pracować zdalnie przez cały czas. To bardzo ważne, by wydzielić osobną strefę do wykonywania obowiązków zawodowych. Nowoczesne oświetlenie może ci w tym pomóc.

Jak rozjaśnić fragment salonu w taki sposób, by stał się domowym biurem? Warto zdecydować się na lampy podłogowe o prostych, geometrycznych kształtach. Bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się industrialne oświetlenie, które zachowuje jednocześnie ponadczasowy styl i funkcjonalność. Pamiętaj, by zwracać uwagę na możliwość regulacji kierunku światła. Praktyczne są modele, które posiadają regulowane ramię.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *