Na co zwrócić uwagę, zabezpieczając swój budynek?

Na co zwrócić uwagę, zabezpieczając swój budynek?

Dbając o bezpieczeństwo budynku, warto pamiętać o najdrobniejszych zabezpieczeniach i dobrych nawykach, które mogą zmniejszyć ryzyko wdarcia się do środka nieproszonego gościa. Na co warto zwrócić uwagę zabezpieczając budynek?

Dobre wkładki do drzwi

Jednym z podstawowych zabezpieczeń jest wykorzystanie odpowiednich wkładek do drzwi. Warto sprawdzić jakie zabezpieczenia obecnie się stosuje oraz jakie nowości w kwestii zabezpieczeń pojawią się na rynku. Dobrze jest sprawdzić także poszczególnych producentów i jakie oferowane są w danym sklepie np. wkładki Abus, Gerda czy innego producenta.

Wraz z dobrymi wkładkami trzeba pomyśleć także o drzwiach antywłamaniowych. W tym przypadku nie warto oszczędzać, jak i na samych wkładkach. Takie połączenie może znacząco utrudnić próbę włamania i dać czas na zadziałanie systemów alarmowych lub wezwania przez mieszkańców lub sąsiadów policji.

Zabezpieczenie okien

Jeżeli obawiamy się, że włamywacz może dostać się także oknem, warto zastanowić się nad wzmocnionymi szybami, a także oknami ze specjalnym profilem i zamkiem w klamce. To zdecydowanie utrudni “bezszelestne” dostanie się do środka, a niekiedy utrudnione wdarcie może zniechęcić rabusia.

Zainstalowanie systemów alarmowych

System zabezpieczeń budynku można rozbudować jeszcze o szereg czujek, które aktywują się po uzbrojeniu gdy zostanie wydany odpowiedni dźwięk (np. tłuczonego szkła) czy przerwie się wiązkę, która wykrywa ruch.

W przypadku systemów alarmowych warto rozważyć wybranie wariantu, który umożliwia powiadomienie np. firmy ochroniarskiej o naruszeniu czujek. W ten sposób nawet pod nieobecność osób w nim przebywających, istnieje możliwość wezwania pomocy.

Monitoring wewnątrz i na zewnątrz budynku

Można zastanowić się także nad systemem monitoringu, który całodobowo będzie rejestrował obraz i w przypadku wtargnięcia umożliwi nagranie sprawcy i udokumentowanie przestępstwa. W przypadku kamer zewnętrznych może również doprowadzić do odstraszenia potencjalnych włamywaczy, zwłaszcza gdy kamery będą dokładnie pokrywać monitorowany obszar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *