: Trying to access array offset on value of type bool in on line
Notice/home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php105
Na co zwrócić uwagę wybierając okna plastikowe?

Na co zwrócić uwagę wybierając okna plastikowe?

Zakup nowych okien plastikowych na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prostym zadaniem, ale ze względu na bardzo szeroką ofertę poszczególnych producentów trudno jest wybrać najlepsze modele. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą kupić solidne okna plastikowe na lata, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na co warto zwrócić uwagę.

Niezawodne zbrojenia

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że wszystkie profile plastikowe wymagają dodatkowego usztywnienia w postaci solidnego zbrojenia. Najlepszym wyborem są oczywiście stalowe zbrojenia, które niestety są bardzo drogie.

Bardzo wielu specjalistów od stolarki okiennej na każdym kroku zaznacza, że powinno stosować się zbrojenia minimum 1,5mm. Zamawiając plastikowe okna na wymiar warto dokładnie w umowie zaznaczyć jaka powinna być grubość zbrojeń.

Warto wspomnieć także i o tym, że zbrojenia powinny być dokładnie przykręcone do profili przynajmniej co 30cm. Nowe okna to inwestycja na długie lata, dlatego też warto zadbać o to, aby dopięte były one na ostatni guzik.

O czym należy pamiętać?

Pamiętać należy również i o tym, że wszystkie okna plastikowe mogą się nie tylko otwierać, ale również uchylać, dzięki czemu znacząco zwiększa się ich funkcjonalność. Większość renomowanych producentów na szczęście stosuje okucia porządnych producentów, ale nie oznacza to wcale, że nie warto zwracać uwagi na ilość punktów ryglowania.

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się specjalne zaczepy i rolki ryglujące, dzięki którym można znacząco podnieść poziom bezpieczeństwa i zabezpieczyć się przed włamywaczami. Pamiętać należy jednak o tym, że zaczepy koniecznie muszą być przykręcone do stali wzmacniające ramę.

Cenne wskazówki

Jak wspomniano powyżej nowe okna drewniane to inwestycja na lata, dlatego też powinny charakteryzować się one solidnością i bezawaryjnością. Oprócz designu i ceny warto zwrócić uwagę na gwarancję, która jest najlepszym wyznacznikiem jakości wykonania.

Warto wspomnieć także i o tym, że same klamki również odgrywają ważną rolę, dlatego też nie można ich pominąć. Tanie plastikowe klamki niestety mogą wyrobić się nawet po pierwszy roku użytkowania, dlatego też najlepiej postawić na modele ze stopów metali lekkich.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *