Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Łazienka z prysznicem – jakie opcje masz do wyboru?

Łazienka z prysznicem – jakie opcje masz do wyboru?

W twojej łazience nie może zabraknąć prysznica, który zapewni ci komfort i relaks? Jeśli właśnie jesteś na etapie remontu, to warto przyjrzeć się bliżej dostępnym opcjom. Wbrew pozorom klasyczna kabina z brodzikiem nie jest jedynym dostępnym rozwiązaniem, choć z pewnością warto wziąć ją również pod uwagę. Sprawdź, jaki projekt prysznica sprawdzi się najlepiej w twoim przypadku.

Kabina z brodzikiem

Prysznic z brodzikiem to nadal jedno z najpopularniejszych rozwiązań w polskich łazienkach. Z tego powodu wybór takich produktów w ofercie internetowego sklepu Wanna Czy Kabina jest naprawdę ogromny, co pozwala na idealne dopasowanie wystroju pomieszczenia do swoich potrzeb. Sporą zaletą tradycyjnych kabin z brodzikiem jest łatwy montaż, który nie wymaga uprzedniego sprawdzania m.in. konstrukcji stropu.

Dla wielu osób ważne może być również to, że do brodzika można nalać wody niczym do wanny. Ma to okazać się bardzo przydatne w przypadku mycia małych dzieci i zwierząt domowych, a także chęci zrobienia szybkiego prania w rękach. Za minus można uznać ograniczone możliwości dotyczące kształtu brodzika i aranżacji prysznica. Ponadto taka konstrukcja może być wyzwaniem dla seniorów i osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

Kabina bez brodzika

Coraz większą popularnością w ostatnich latach cieszą się kabiny typu walk-in. W takim przypadku nie ma brodzika, a za podłoże służą bezpośrednio płytki podłogowe. Można zdecydować się na tradycyjną kabinę z drzwiami, ale ciekawym rozwiązaniem może być też nieruchoma ścianka z hartowanego szkła z oferty sklepu online Wanna Czy Kabina. Część prysznicową można oddzielić od reszty pomieszczenia również np. murem wyłożonym płytkami.

Takie kabiny są bardzo wygodne, przestronne i świetnie sprawdzą się w przypadku osób, dla których pokonanie progu brodzika mogłoby być wyzwaniem. Ponadto utrzymanie w nich porządku jest łatwiejsze ze względu na brak zakamarków. W przypadku rezygnacji z brodzika należy jednak zapewnić właściwą hydroizolację i spadek przy odpływie. Za minus takiego rozwiązania niektórzy mogą uznać chłód płytek i brak możliwości uzyskania wody stojącej.

Wanna z prysznicem

Wśród fanów prysznica nie brakuje osób, które lubią od czasu do czasu zrelaksować się w długiej kąpieli. Niekiedy jednak rozmiar łazienki nie pozwala na wstawienie zarówno prysznica, jak i wanny. W takiej sytuacji można zdecydować się na wannę i zadbać o to, żeby branie w niej szybkich pryszniców było przyjemne i nie powodowało zachlapania połowy łazienki.

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest montaż stelażu, na którym można zawiesić zasłonę prysznicową. Ciekawą i prawdopodobnie wygodniejszą opcją może być zamontowanie kabiny przesuwnej bądź nieruchomej ścianki. W obu przypadkach można znaleźć produkty wykonane z plastiku bądź szkła hartowanego. Należy też zastanowić się, czy warto obudować wannę z każdej strony, czy też może wydzielić część prysznicową sięgającą np. połowy długości wanny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *