Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Kupić mieszkanie czy wynajmować – dylemat wielu młodych ludzi

Kupić mieszkanie czy wynajmować – dylemat wielu młodych ludzi

Młodzi ludzi nie mają w obecnych czasach łatwo. Usamodzielnienie się wiąże jest związane z koniecznością wyprowadzenia od rodziców, co większość robi jeszcze w trakcie studiów. Potem jednak często zmieniają mieszkanie, bo chcą mieć bliżej do pracy, albo mieszkać w lepszych warunkach. Wielu zastanawia się co będzie lepsze – kupić mieszkanie na kredyt czy wynajmować?

Jak sfinansować własne M

Mało kto może pozwolić sobie na to by kupić mieszkanie za gotówkę. Dlatego większość młodych ludzi decyduje się na wzięcie kredytu. Problemy jakie z tym się wiążą są dwa – po pierwsze na początku zawodowej kariery zarobki mogą nie być jeszcze na tyle wysokie, by uzyskać kredyt w zadowalającej wysokości. Po drugie młodzi ludzie na tzw. dorobku mogą mieć problem z uzbieraniem odpowiedniej kwoty na wkład własny. Pojawia się oczywiście strach związany ze zobowiązaniem jakim jest zaciągnięcie kredytu na wiele lat.

Wynajem mieszkania

Wiele młodych ludzi porzuca na chwilę marzenia o własnym mieszkaniu i decyduje się na wynajem. Korzystniej jest wynajmować mieszkanie np. ze znajomymi, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze odkładać na poczet własnego mieszkania. Posiadając większy wkład własny można uzyskać lepsze warunki kredytowe.

Kiedy wynajem mieszkania ma sens

Wynajem mieszkania ma niestety swoje minusy, a mimo to korzysta z tego wiele osób w tym także rodzin z dziećmi. Decydując się na to musimy co miesiąc uiszczać opłatę dla właściciela, która często zbliżona jest do miesięcznej raty kredytu. Warto się więc zastanowić czy to rozwiązanie  jest dla nas korzystne. Reasumując, to co wydajemy na czynsz mogłoby być naszą ratą kredytu. Właściciele wielu mieszkań często za kwotę czynszu spłacają zaciągnięte na zakup lokalu pożyczki.

Nawet jeśli rata kredytu będzie nieco wyższa i tak warto rozważyć jednak kupno

Kiedy lepiej zdecydować się na wynajem? Gdy nie jesteśmy pewni czy miasto, w którym mieszkamy to będzie nasze miejsce docelowe. Przykładowo Przemyśl to właśnie nasze miejsce na ziemi czy może wolimy mieszkać gdzie indziej. Wiąże się to też z perspektywami zawodowymi, jeśli przewidujemy emigrację za pracą, lepiej nie tworzyć sobie zobowiązań na wiele lat.

Drugim kryterium, które przemawia za wynajmowaniem to wtedy gdy sam nie wiesz jeszcze czego szukasz, jakie mieszkanie cię interesuje. Na koniec warto zaznaczyć, że gdy Twoja sytuacja zawodowa i prywatna jest nieustabilizowana, wiązanie się wieloletnim kredytem nie ułatwi Ci życia i podejmowania decyzji.

Gdy zdecydujesz, że jesteś gotowy na kupno mieszkania wtedy wpisz w Google frazę „deweloper Przemyśl” i zacznij poszukiwania swojego wymarzonego M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *