Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Kotły do spalania ekogroszku – wybór ekonomiczny i ekologiczny

Kotły do spalania ekogroszku – wybór ekonomiczny i ekologiczny

Ekogroszek to paliwo, po które coraz częściej i chętniej sięgamy. Jest nie tylko korzystne z punktu widzenia naszego portfela, ale również – przyjazne dla środowiska. Pomimo, że ekogroszek jest paliwem powstałym na bazie węgla, to w czasie jego spalania uwalniana jest minimalna ilość zanieczyszczeń. By móc wytwarzać energię cieplną przy użyciu ekogroszku potrzebujemy dysponować odpowiednim piecem. Poniżej przedstawiamy kilka porad skierowanych do osób, które chciałyby ogrzewać swoje miejsce zamieszkania przy użyciu ekogroszku, a w związku z tym – rozważają zakup przeznaczonego do niego kotła.

Kotły na ekogroszek – tanie ogrzewanie dla twojego domu

Ekogroszek jest paliwem wysokokalorycznym, co oznacza – że w czasie jego spalania powstaje duża ilość energii cieplnej. W porównaniu do innych chętnie stosowanych paliw opałowych – takich jak pellet – ekogroszek wypada niezwykle korzystnie. Ponadto, jego spalanie jest stosunkowo proste i nie wymaga od nas wielkiej nakładu sił ani pracy. W porównaniu do tradycyjnych piecyków na węgiel, kotły na ekogroszek wykonują za nas większość „roboty”.

Przystępując do zakupu kotła na ekogroszek należy ustalić dokładnie nasze potrzeby grzewcze. Powinniśmy oszacować jaką dokładnie powierzchnię potrzebujemy ogrzać, ile osób będzie korzystać z danej przestrzeni, jaki jest stopień izolacji termicznej budynku, a tym samym – jakie jest nasze ogólne zapotrzebowanie na ciepło. Warto także uwzględnić, jaką temperaturę docelowo pragniemy uzyskać i podtrzymać w okresie grzewczym.

Siła pieca a potrzeby grzewcze naszego domu

Poszczególne dostępne piece na ekogroszek różnią się przede wszystkim mocą grzewczą. W zależności od wielkości gospodarstwa domowego, które chcemy ogrzać, powinniśmy sięgnąć po kocioł o odmiennej mocy. Największym problemem przed którym stają potencjalni nabywcy jest ustalenie – w jaki sposób ustalić potrzebną moc tego urządzenia?

W tym celu należy przeprowadzić stosunkowo prostą kalkulację. Zacznijmy od zmierzenia powierzchni naszego gospodarstwo domowego. Przykładowo – jeśli w danym domu jest 100 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej (przy typowej wysokości pomieszczeń), to mnożymy tę liczbę przez 120 W. Otrzymujemy wynik 12 kW – czyli moc potrzebną do ogrzania powierzchni naszego domu.

Oczywiście, samo ogrzewanie pomieszczeń to nie wszystko. Piecyki na ekogroszek służą również do ogrzewania wody wykorzystywanej w łazience i kuchni. Dlatego do uzyskanego wyniku należy jeszcze dodać przynajmniej 3 kW – czyli moc potrzebną właśnie do podniesienia temperatury wody. Uzyskany w ten sposób ostateczny wynik to moc kotła, po który powinniśmy sięgnąć.

Gdzie kupować kotły do ekogroszku?

Kotły do ekogroszku to urządzenia, których zakup należy dokładnie zaplanować, a najlepiej – skonsultować ze specjalistą. Jest o tyle ważne, że jeśli kupimy kocioł zbyt słaby – po prostu nie będzie radził sobie z wytwarzaniem pożądanej ilości energii cieplnej. Mówiąc wprost – zakup kotła powinien być przemyślany.

Osobom poszukującym pomocy w zakupie kotła na ekogroszek polecamy skorzystać z pomocy fachowców pracujących w Cichewicz Kotły C.O., z której ofertą zapoznasz się na stronie www.cichewicz.pl. Znajdziesz w niej szeroki wybór kotłów na ekogroszek, o różnej mocy grzewczej i różnym przeznaczeniu, w których doborze pomogą Ci specjaliści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *