Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Klimatyzator do mieszkania – jak wybrać odpowiedni?

Klimatyzator do mieszkania – jak wybrać odpowiedni?

Gdy rozpoczyna się lato, a wraz z nim upalne, męczące dni, każdy z nas marzy tylko o jednym. Mowa tutaj oczywiście o klimatyzatorze. Dzięki niemu można zupełnie zmienić przebieg swojego dnia. Nie będzie on już przepełniony w leżenie i wachlowanie się, ustawiając odpowiadającą Ci temperaturę odzyskasz siły do wykonywania codziennych obowiązków domowych i będziesz się czuć znacznie lepiej. Klimatyzator sprawdzi się dobrze również podczas zimy, zamiast zmniejszać temperaturę w pomieszczeniach, będzie on ją zwiększał. Jak widać, klimatyzator jest niezwykle przydatnym przedmiotem, który sprawdzi się fantastycznie dla każdego gospodarstwa domowego, jak jednak dobrać odpowiedni, aby czerpać z niego najwięcej korzyści, jak tylko się da? Sprawdź, jak dobrać właściwy klimatyzator!

Klimatyzator, a wielkość pomieszczenia

Jednym z najważniejszych kryteriów, którymi należy się kierować, wybierając odpowiedni klimatyzator do mieszkania rynek pierwotny czy też tego prosto z wtórnego, jest oczywiście wielkość pomieszczenia, w którym chce się go umieścić. Standardowo mówi się, iż schłodzenie 1 m3 powietrza wymaga mniej więcej 0,03 kW mocy chłodzącej. Czasem należy jednak zwiększyć ten standard, szczególnie w momentach, gdy pomieszczenie jest umiejscowione na poddaszu, ma słabą izolację termiczną, bądź okna znajdują się od strony południowej lub zachodniej. Jeśli nie dobierzesz proporcjonalnie klimatyzatora do wielkości pomieszczenia, możesz być pewien, iż skutki będą naprawdę marne. Warto jest dobrze przemyśleć tę kwestię, żeby być jak najbardziej zadowolonym z uzyskanych wyników.

Przenośny klimatyzator

Jeśli chodzi o przenośne klimatyzatory, ich ogromną wadą jest hałas, jaki generują. Używa się ich przede wszystkim do domów wolnostojących. Zwykle dzielą się one na dwie osobne jednostki, parownik i skraplacz. Wybierając monoblok wygląda to nieco inaczej, on już nie dzieli się na dwie jednostki. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na klimatyzację ścienną, będzie on fantastycznym wyborem. Jego głównymi zaletami jest łatwość w montażu oraz fakt, iż można go wszędzie przenieść. Niektóre z modeli cechuje wielofunkcyjność, są one przydatne zarówno latem, jak i zimą. Odnośnie jego wad oprócz hałasu jest to nieestetyczny wygląd, mogą one przeszkadzać mieszkańcom. Są również niezbyt wydajne.

Postaw na split

Ten klimatyzator bardzo często można znaleźć w biurach oraz wszelkiego rodzaju punktach usługowych. Przemieszczenie go nie jest możliwe, tam gdzie go zamontujesz, tam już zostanie. Jeśli chodzi o koszty eksploatacji są one naprawdę niskie, te nowoczesne najczęściej są energooszczędne, co stanowi ich niebywałą zaletę. Są niezwykle funkcjonalne oraz nie hałasują. W przeciwieństwie do przenośnych są również znacznie bardziej estetyczne, wiszą na ścianie i nie stanowią wielkiej różnicy. Cena jest jednak zwykle wysoka i nie każdy może sobie na niego pozwolić. Jeśli mieszkasz w bloku niekoniecznie dostaniesz zgodę na zamontowanie go, gdyż wytwarza on hałas na zewnątrz, co może przeszkadzać pozostałym mieszkańcom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *