Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Jakie grzejniki wybrać do pokoju dziecka?

Jakie grzejniki wybrać do pokoju dziecka?

Grzejniki w pokoju dziecka powinny zapewniać komfort utrzymywania stałej temperatury, a także nie powodować unoszenia się kurzu, zatem w znacznym stopniu oddawać ciepło poprzez promieniowanie, a w mniejszym przez konwekcję. Jednak i w przypadku tradycyjnych grzejników producenci pomyśleli o rozwiązania idealnych dla małych alergików. Z pewnością w pokoju dziecka sprawdzą się doskonałej jakości grzejniki płytowe, konwekcyjne, a także żeberkowe. Warto przyjrzeć się bliżej najlepszym rozwiązaniom.

Szybkie nagrzewanie i utrzymywanie ciepła jest niezwykle istotne

W pokoju dziecka, szczególnie noworodka powinna być utrzymywana temperatura na stałym poziomie, a nagrzewanie grzejnika musi następować dość szybko. Wszak dziecko w swoim pokoju spędza najwięcej czasu, zwłaszcza w pierwszym roku życia. Trzeba mu zatem zapewnić komfortowe warunki, właściwą wilgotność powietrza i komfort cieplny. Dlatego warto stosować takie modele grzejników, które mogą pracować w systemie niskotemperaturowym, oczywiście jeśli do tego typu ogrzewania dostosowana jest instalacja. Takie ogrzewanie jest najzdrowsze, a wilgotność utrzymywana jest na stałym poziomie. Optymalna i zdrowa wilgotność dla pomieszczenia wynosi 40-60%. Można zastosować grzejniki płytowe, zwłaszcza jeśli pomieszczenie jest niewielkie. Zapewniają bardzo szybkie nagrzewanie i dość długo utrzymują temperaturę. Grzejniki płytowe mogą współpracować niemal ze wszystkimi systemami grzewczymi. Jeśli stawiasz na retro możesz postawić na grzejniki żeliwne, które powoli się nagrzewają, ale długo utrzymują temperaturę.

Kształt ma znaczenie

Wybierając grzejnik do pokoju dziecka należy zwrócić uwagę na jego kształt. Powinien być jak najbardziej opływowy, z zaokrąglonymi brzegami. Dzięki temu dziecko nie rozbije głowy, albo kolana szalejąc i biegając po pokoju. Niewątpliwie pod względem kształtu najlepiej sprawdzi się grzejnik płytowy. Nie posiada żadnych wystających żeberek, w związku z tym jest bezpiecznym wyborem do pokoju dziecka. Można zdecydować się również na model dekoracyjny grzejnika płytowego, z gładką powierzchnią, np. lustrzaną. Takie grzejniki nie zajmują dużo miejsca i to jest kolejny powód dlaczego warto wybierać je do pokoju dziecka.

Grzejnik dla alergika

Generalnie grzejniki elektryczne są najlepszym wyborem dla alergików, jednak ich zastosowanie w większych domach jest niezbyt opłacalne. Na szczęście producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób, które cierpią z powodu unoszącego się w pokoju kurzu przez ogrzewanie konwekcyjne. Ponieważ większość grzejników je wykorzystuje w mniejszym lub w większym stopniu stosowany jest system, który zapobiega wznoszeniu się kurzu i pyłków w domu, a mianowicie ASP. Warto zauważyć, że dzięki zastosowaniu takich grzejników również sprzątanie w pokoju małego astmatyka jest znacznie prostsze, gdyż kurz nie osiada na meblach, tak jak w przypadku innych grzejników.

Dopasowanie do estetyki wnętrza

W pokoju dziecka ważna jest również estetyka, której grzejnik nie powinien psuć. Dlatego warto wybrać klasyczne białe grzejniki płytowe. Model o gładkiej powierzchni z delikatnym ryflowaniem sprawdzi się w każdej aranżacji wnętrza. Można również zdecydować się na grzejnik z grafiką. To szczególny rodzaj grzejników dekoracyjnych, który może zostać dopasowany do zainteresowań dziecka. Można również wybrać model płytowy lub żeberkowy pomalowany na wyrazisty kolor, który koresponduje z barwą i wykończeniem ścian pokoju dziecka. Ciekawym wyborem mogą być także grzejniki dekoracyjne w nietypowych kształtach. Można wybrać model, który przypomina kredki, albo taki, który wyposażony jest w liczydło, które można przesuwać. Intrygująco będzie prezentował się grzejnik dekoracyjny z oświetleniem ledowym.

Wybór grzejnika powinien być podyktowany rodzajem instalacji, a także sposobem podłączenia. Ważna jest kwestia procentowego oddawania ciepła przez promieniowanie i konwekcję. W przypadku pokoju dziecka bardzo ważna jest kwestia bezpieczeństwa, dlatego poza gładkimi powierzchniami, należy stosować blokadę termostatu, dzięki czemu dziecko bawiąc się nim nie rozreguluje instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *