Jak wybrać rolety okienne do stylu wnętrza?

Jak wybrać rolety okienne do stylu wnętrza?

Rolety okienne to bardzo przydatne wyposażenie domu. Rolety są wielofunkcyjne, spełniają kilka ważnych funkcji. Jednym z nich jest ograniczenie wpadającego światła do pomieszczenia lub całkowite jego zablokowanie. Współczesne rolety umożliwiają regulację ilości światła, więc nawet nie musisz całkowicie zamykać okna.

Dla osób, których okna wychodzą na ulicę, lub mieszkają na parterze czy pierwszym piętrze, rolety okienne skutecznie zasłaniają widok do Twojego mieszkania. Jest to szczególnie ważne jeśli naprzeciwko Twoich okien są okna innych sąsiadów. Powoduje to, że możesz czuć się mniej komfortowo we własnym mieszkaniu i niepewnie. Spojrzenia gapiów i ciekawskich, wścibskich sąsiadów jest bardzo denerwujące i irytujące.

Ponadto warto podkreślić, że rolety okienne mogą stanowić swojego rodzaju dekorację. W zależności od rodzaju rolet okiennych, można bawić się kolorystyką, tkaniną, fakturą czy deseniami i stworzyć ciekawe zabiegi projektowe. Rolety okienne sprawiają, że pomieszczenia są przytulne i mogą tworzyć różne klimaty.

Rolety okienne a style aranżacji wnętrz

Bardzo modne są materiały pochodzenia naturalnego. Jedne z kilku rodzajów rolet okiennych, mianowicie żaluzje drewniane to niezwykle piękne i unikatowe żaluzje. Drewno jest bardzo szlachetnym materiałem. Pasuje niemal do większości stylów. Żaluzje drewniane zawierają lamele, które połączone są ze sobą sznurkiem lub taśmą. Lamele mogą mieć zarówno dowolny deseń jak i dowolną szerokość. Ogólnie dostępne są lamele w szerokości 25mm oraz 50mm. Jeśli mowa o mechanizmie regulacji żaluzji, możesz wybrać między sznurkiem a taśmą, a także możesz zdecydować, po której stronie ma się znaleźć. Żaluzje drewniane będą z pewnością pasować do stylu rustykalnego, stylu skandynawskiego, a także do loftu.

Plisy to inny rodzaj rolet okiennych. W porównaniu do poprzednika, zrobione są z tkaniny. Zawierają zakładki, które się zwija lub rozwija. Plisy bez problemu można spersonalizować względem wymiarów okien, odcieni zakładek i umiejscowienia mechanizmu. Zazwyczaj plisy reguluje się za pomocą sznurka.

W ostatnim czasie nowym rozwiązaniem w branży rolet okiennych są rolety dzień-noc. Rolety dzień noc stały się bardzo popularne ze względu na ładną estetykę oraz ze względu na ciekawe rozwiązanie regulacji ilości światła dziennego. Otóż, w tradycyjnych roletach materiałowych reguluje się ilość wpadającego światła poprzez zwijanie i rozwijanie całej rolety. Prosto rzecz ujmując w zależności od tego jak bardzo odsłonisz okno, tyle światła Ci wleci. Natomiast rolety dzień-noc umożliwiają rozjaśnienie pomieszczenie, bez konieczności zwijania rolety. Roleta może być rozwinięta na całej długości okna jednocześnie ograniczając innym widoki do Twojego mieszkania, zarazem dopuszczając światło. Cała tajemnica tkwi w tym, że rolety te mają charakterystyczne pasy, które zrobione są z dwóch różnych materiałów. Jeden materiał całkowicie blokuje światło, z kolei drugi swoją fakturą przypomina siateczkę i posiada większą przezierność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *