Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Jak wybrać odpowiednie kanały wentylacyjne?

Jak wybrać odpowiednie kanały wentylacyjne?

Stworzenie instalacji wentylacyjnej wymaga doboru odpowiednich komponentów. Ważne jest to, aby ich jakość znajdowała się na wysokim poziomie. Duże znaczenie ma trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Kanały wentylacyjne występują pod wieloma różnymi postaciami. Poniżej przedstawiono ich podstawowe rodzaje, co ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.

Podział kanałów wentylacyjnych

Kanały wentylacyjne różnią się między sobą stopniem twardości, a więc wszystko zależy od tego, gdzie zostaną zamontowane. Wiele osób stawia na wariant tradycyjny (sztywny).

Kanały wentylacyjne sztywne – najczęściej są wykonywane z blachy, a także izolowane przy użyciu wełny. Atutem jest duża średnica, a także nieprzeciętna wytrzymałość. Niezwykle istotna jest wysoka precyzja podczas montażu. Każdy błąd przyczynie się do niepoprawnej pracy instalacji. Z założenia wentylacja mechaniczna jest trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz niemal bezgłośna. Nie można również nie wspomnieć o relatywnie niskiej cenie. Właśnie dlatego jest to świetna opcja dla przemysłu.
Kanały wentylacyjne miękkie – współczesne flexy wykonywane są z tworzywa o znakomitych właściwościach użytkowych. Są one elastyczne, co ułatwia proces montażu. Cechują się bardzo małą średnicą. Są mocne, więc nie trzeba obawiać się przedwczesnych usterek. Godne polecenia kanały miękkie nie należą do najtańszych, jednak ich żywotność sprawia, że zakup jest opłacalny. Atutem jest możliwość montażu w niemal każdych warunkach.

Podział kanałów wentylacyjnych ze względu na kształt

Kanały wentylacyjne różnią się między sobą także kształtem. Dostępne są m.in.:

Kanały wentylacyjne płaskie – z łatwością można przystosować je do instalacji. Są bezproblemowe w adaptacji, co ułatwia montaż. Wymagają dość dużej ilości izolacji (wełny). Kanały prostokątne uchodzą za nieco mniej wydajne, co może mieć znaczenie np. w dużych budynkach przemysłowych.
Kanały wentylacyjne okrągłe – są łatwiejsze i szybsze w montażu, jednak nie są tak proste w adaptacji, jak płaskie odpowiedniki. Plusem jest ekonomiczna cena zakupu. Omawiane kanały wymagają mniejszej ilości izolacji.

Osoby poszukujące wysokiej klasy kanałów wentylacyjnych w uczciwej cenie powinny wziąć pod uwagę współpracę z hurtownią wentylacyjną. Na specjalną uwagę zasługuje marka Aspekt Bydgoszcz, która gwarantuje zróżnicowaną ofertę oraz indywidualne podejście do każdego klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *