: Trying to access array offset on value of type bool in on line
Notice/home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php105
Jak wybrać odpowiednią szafę do swojego domu? Sprawdź!

Jak wybrać odpowiednią szafę do swojego domu? Sprawdź!

Artykuł partnera.

Znalezienie odpowiedniej szafy nie jest takie proste. Powinna być duża, praktyczna, wytrzymać długo i cały czas dobrze wyglądać. Różne konfiguracje jej wnętrza oraz dostępne formy sprawiają, że czasami trudno zdecydować się na jeden model. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej szafy do swojego domu.

Systemowa garderoba czy klasyczna szafa?

Garderoba to marzenie wielu kobiet i pasjonatów mody. To marzenie może się spełnić. Wystarczy poświęcić jedno pomieszczenie w swoim domu na zabudowę z szaf o modułowej konstrukcji. Wówczas możesz projektować dowolne kombinacje wnętrza: od szuflad i półek po liczne wieszaki. Jednak takie rozwiązanie wymaga przestrzeni, a tej czasami brakuje. Dlatego wtedy warto zdecydować się na klasyczną szafę.

Dziś gotowe szafy oferują nieskończoną różnorodność wzorów i kombinacji. Oprócz wymaganej przestrzeni na ubrania oraz niezbędnych opcji do przechowywania i wieszania różnią się również wyglądem drzwi. Możesz wybierać spośród:

  • drzwi przesuwnych – idealne do małej przestrzeni w sypialni oraz ograniczonego metrażu w korytarzu,
  • lustrzanych frontów – optycznie powiększają każde pomieszczenie, a także subtelnie zmniejszają imponujące rozmiary szafy,
  • klasycznie otwieranych drzwi – często są wzbogacone o modne uchwyty, które wkomponowują się w styl wnętrza.

Na co zwrócić uwagę, kupując szafę do domu?

Zanim ostatecznie zdecydujesz się na zakup szafy, zastanów się nad kilkoma kwestiami.

  • Co chcesz włożyć do szafy i w niej przetrzymywać?
  • Ile miejsca może zająć mebel w danej przestrzeni?
  • Jaki rodzaj drzwi możesz zastosować, aby móc je swobodnie otwierać?
  • Czego więcej potrzebujesz: półek, szuflad lub drążków na ubrania?
  • Jaki kolor drewna pasuje do wielkości pomieszczenia: raczej jasne, naturalne drewno bukowe czy może ciemniejsze wersje (np. meble dębowe)?

Odpowiedzi na powyższe pytania mogą ułatwić podjęcie decyzji.

Dlaczego warto wybrać szafę z litego drewna?

Meble z litego drewna są trwałe i solidne. Zachwycają szczególnie naturalnym wyglądem i wprowadzają ciepło oraz przytulność do każdego pomieszczenia. Dzięki drewnianej szafie zyskasz w swoim domu prawdziwie estetyczną dekorację wnętrza, a przy okazji otrzymasz wystarczająco dużo miejsca do przechowywania.

Lite drewno to najbardziej naturalny materiał do budowy mebli. W zależności od gatunku jest to drewno iglaste lub liściaste. Jeśli chodzi o trwałość i przy okazji aranżacyjną uniwersalność, warto wybrać szafy bukowe. Buczyna jest jednym z najtwardszych gatunków drewna, więc wykonane z niej meble są naprawdę solidne. Poza tym charakterystyczny, subtelny kolor pociągnięty tylko bezbarwnym olejem doskonale komponuje się z każdym stylem wnętrz. Możesz jednak zdecydować się na barwienie frontów szafy w kolorach bieli lub szarości, by uzyskać meble w stylu skandynawskim lub rustykalnym.

Pamiętaj, że szafa to mebel, który powinien wytrzymać dość duże obciążenie. Dlatego nie warto oszczędzać na jakości materiałów i połączeniu poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Wysokiej jakości szafy z litego drewna znajdziesz w sklepie internetowym The Beds.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *